>

У Сараті підбили підсумки жнив

підсумки збиральної компанії

У Сараті районне свято з підведення підсумків збиральної компанії відбулося 9 серпня 2017 року в районному будинку культури, де зібралися керівники та кращі працівники базових сільгосппідприємств району, повідомляє Саратська РДА.

Працівниками агроформувань Саратського району вирощено та зібрано в поточному році понад 285 тис. т ранніх зернових колосових та зернобобових культур. Середня урожайність в цілому по району склала 48,8 ц\га. За урожайністю Сартщина два роки поспіль є лідером в Одеській області.

Аграрії Саратщини внесли свій достойний вклад в загальний каравай Одещини, в зміцнення продовольчої безпеки нашої держави, підвищення експортного потенціалу і іміджу України як зернової держави, що заслуговує високої поваги і подяки.

Отриманий результат став можливим завдяки збереженню та нарощуванню економічного потенціалу базових агроформувань та фермерських господарств району.

За останні три роки, завдяки спільним зусиллям органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району, керівників, пайовиків та членів трудових колективів сільгосппідприємств не допущено подрібнення крупних бюджетоутворюючих сільгосппідприємств та земельних масивів.

Це дозволило в повній мірі застосувати на практиці сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур, наростити кількісно і якісно технічний парк машин та механізмів, які виконують технологічні операції в рослинництві, зберегти робочі місця в реальному секторі економіки та збільшити відрахування до зведеного бюджету району.

Досягнутий в поточному році урожай ранніх зернових колосових та зернобобових культур Саратському районі в першу чергу є результатом виваженої збалансованої кадрової політики, яку проводить виконавча влада в аграрному секторі економіки району на збереження людського капіталу – працівників робітничих професій та менеджерів управлінців. Завдяки задіянню в повній мірі іменно людського капіталу, а це біля трьох тисяч фахівців працюючих в аграрному секторі, в нашому районі із року в рік збільшуються об’єми виробництва сільськогосподарської продукції. Переважна більшість трактористів, водіїв, комбайнерів, ремонтників, працівників інших робітничих професій, які сьогодні успішно працюють на новій сучасній сільськогосподарській техніці – це жителі Саратського району.

Перше місце в районі по валовому намолоту зерна посіло селянське фермерське господарство «Балкани», голова Златов Радослав Миколайович. Господарство намолотило більше 34 тис. т зерна при середній урожайності понад 61 ц\га.

Друге місце по валовому намолоту зерна зайняв СВК «Дружба», голова Чиклікчи Георгій Гаврилович – більше 19 тис. т зерна при середній урожайності майже 54 ц\га.

Третє місце по валовому збору зернових зайняв СВК «Родина», голова Саламаха Василь Дмитрович – більше 19 тис. т при середній урожайності на круг близько 47 ц\га.

Найкращих якісних показників по вирощуванню урожаю зернових колосових та зернобобових культур в поточному році досягли такі господарства району:

  • перше місце по урожайності досягнуто в СФГ «Балкани», голова Златов Радослав Миколайович – 61,3 ц\га.
  • друге місце по урожайності досягнуто в СВК «Сергіївка», голова Сиров Іван Демидович та СВК «Південний» голова Лазар Віктор Іванович — 55,5 ц\га.
  • третє місце по урожайності досягнуто в ТОВ «Райлянка», директор Стоянов Ілля Петрович – 53,9 ц\га.

Значно перевищує середньорайонний показник урожайності в наступних господарствах: СВК «Дружба», СГВК «Победа», СВК «Єдність народів», СВК «Прогрес», ФГ «Кулевча», ПСП «Ексім-Агро», ФГ «Агрохолдинг-2007».

Попереду в аграріїв району начало осінньо-польових робіт та закладка фундаменту урожаю наступного року.

Поделиться статьей в социальных сетях: