>

У Саратському районі люди захворіли ймовірно на сибірку

На території села Міняйлівка Саратського району проводиться комплекс протиепідемічних, профілактичних та протиепізоотичних заходів. Наразі п’ятеро пацієнтів із підозрою на сибірку отримують курс антибіотикотерапії. Ситуацію прокоментувала заступниця директора департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Оксана Рокунець-Сорочан, повідомляє ОДА.

«29 вересня 2018 року до інфекційного відділення Саратської центральної районної лікарні з підозрою на захворювання сибірською виразкою було госпіталізовано 5 осіб. У процесі встановлення попереднього діагнозу виявлено, що всі постраждалі перебували в одному приватному домогосподарстві. Ймовірно, зараження відбулося під час забою худоби з ознаками хвороби, розділу та вживання її м’яса. Відтак, усі відібрані матеріали від хворих було направлено до ДЗ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» міста Києва для проведення лабораторної діагностики (ПЛР). Наразі отримано позитивний результат щодо одного хворого. Стан здоров’я всіх пацієнтів задовільний, вони отримують відповідне лікування антибіотиками широкого спектру дії. Ситуація контрольована», — підкреслила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Оксана Рокунець-Сорочан.

Зазначимо, одразу після виявлення підозри на захворювання сибіркою в РДА було проведено кілька позачергових засідань комісії з питань ТЕБ та НС. В епізоотичному вогнищі виконано заключну дезінфекція. Залишки м’яса утилізовано згідно з нормативами.

Наразі виставлено шість карантинних постів на під’їздах до села. Поліцейські, рятувальники та нацгвардійці протягом 14 днів контролюватимуть виконання тимчасової заборони на реалізацію місцевої м’ясо-молочної сировини.

З профілактичною метою проводиться медичне обстеження мешканців села Міняйлівка та найближчих населених пунктів, а також інформаційно-роз’яснювальна робота.

Довідково.

Сибірка — це гостра інфекційна хвороба, збудником якої є спороутворююча бактерія Bacillus anthracis. Ця інфекція відноситься до зоонозів, тобто людина інфікується або від зараженої тварини або від контакту зі шкірою та вовною. Сибірка не передається від людини до людини. Збудники сибірки чутливі до антибіотиків. При найменшій підозрі на будь-яку форму зараження потрібна негайна госпіталізація.

Поделиться статьей в социальных сетях: