>

У Саврані вшанували День партизанської слави

День партизанської слави Сарата

День партизанської слави відзначають в Саврані щорічно 22 вересня біля пам’ятника партизанському загону «Буревісник» для вшанування подвигу партизанів та підпільників у роки війни.

Створений восени 1943 року в Савранських лісах діяв один з  найбільших на півдні України партизанський загін «Буревісник». За роки боротьби з окупантами /листопад 1943 – березень 1944 р./ партизани «Буревісника» провели понад 30 бойових операцій, знищили близько 3 тис. солдатів і офіцерів ворога, пустили під укіс 3 паровози і 22 вагони, знищили понад 30 автомашин, зняли близько 4 тис. метрів телефонних і телеграфних дротів.

Молодь повинна знати та пам’ятати подвиг старших поколінь, тому для Савранчан це дійсно народне свято.

Учасників партизанського руху, ветеранів   зі святом привітали голова РДА Свічинський В.С., голова районної ради Базей М.М., голова ради ветеранів Бадюл М.В. та Савранський селищний голова Дужій С.Г.

Учні Савранської ЗОШ, Савранського професійно-технічного аграрного училища, районного Будинку творчості школярів та працівники будинку культури підготували концерт та театралізовану виставу. Завершилося свято покладанням квітів до пам’ятника партизанам загону «Буревісник».

Поделиться статьей в социальных сетях: