>

У Саврані відбулися урочистості на честь Дня Соборності

День Соборності України - Саврань

В Україні День Соборності відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Урочисте святкування об’єднання УНР і ЗУНР призначили на 22 січня 1919 року. Мабуть, це було не випадково, бо вказаний день збігався з річницею історичного IV Універсалу Центральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалась самостійною, незалежною державою. Отже, 22 січня мало б стати днем подвійного всенародного свята — Незалежності й Соборності, серйозним кроком до об’єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу.

На жаль, у тих складних внутрішньо- та зовнішньополітичних умовах так і не вдалося завершити об’єднання порізнених частин України.

Історичне значення Акта злуки надзвичайно важливе, він окреслив українцям мету та план становлення і розвитку української державності — «будувати нероздільну Самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду» (Універсал Директорії Української Народної Республіки. 22.01.1919 р.)

Напередодні дня Соборності України в Савранській районній бібліотеці для дорослих бібліотекарем Анфісою Равданською та викладачем історії Савранського професійно-технічного аграрного училища Олександром Лебеденком було проведено інформаційну годину «День Соборності України — свято єднання і державності» з учнями Савранського ПТАУ.

Також учні ознайомилися з розгорнутою книжковою виставкою «Україна — соборна держава».

Поделиться статьей в социальных сетях: