>

У селі Новопетрівка Великомихайлівського району під час святкування 215-річчя представили селище двохсотрічної давнини

Новопетрівка - День села

Моє село розкинулось в долині,
Колись текла тут річка Кучурган.
Живуть нащадки козаків і нині
Закохані у рідний край селян.

У Великомихайлівському районі 1 вересня Новопетрівська громада відзначала 215-ту річницю з дня заснування свого села.

Святкування розпочалося з майданчика, який символізувала старе торговельне містечко Старе Савицьке, історія якого розпочалася 12 серпня 1802 року, коли було проведено перше розмежування землі. Про це можна прочитати в книгах Валерія Зарічука.

Екскурс розпочався з оглядин старої вулиці, де разом із українцями дружно живуть в своїх хатинках євреї, німці, молдовани. Гості мали змогу зануритись в минуле своїх предків, відвідавши емітовані подвір’я українців та німців, молдован та євреїв, де їх радо та гостинно зустрічали господарі, частували національними стравами та напоями. В кожній хатині лунала національна музика, співали пісні, не обійшлося і без танців. Не далеко від хатинок розмістились цирюльня. Тут можна відремонтувати та почистити взуття. Перейшовши через площу, можна було натрапити на волосну управу. Саме так – волосну! Адже в свій час Новопетрівка була волосним центром, якому підпорядковувались села теперішніх Великомихайлівського, Захарівського та Роздільнянського районів.

Через декілька метрів від управи – млин, куди з’їжджалися селяни, привозили на своїх підводах, запряжених волами або кіньми, своє збіжжя, щоб обміняти його на борошно і мати чим годувати своїх діточок.

В далеку давнину річка Кучурган була великою повноводною рікою, по якій ходили торговельні судна. Поблизу порту гості змогли скуштувати смачної, запашної рибної юшки. Мисливці за скарбами могли спробувати відшукати скарби турецького судна, що потонуло.

На території містечка працював шинок, де радо приймали гостей. Працював і старосавицький базар, який розташувався поблизу порту і вражав своїм крамом, привезеним з багатьох країн. Тут можна було купити все!

В повітрі відчувався дух минулого і здавалося, що предки цього чудового села бачать нас згори і радіють, що їх нащадки пам’ятають своїх пращурів і свою історію.

Зі святкування в старому містечку під фанфари та марш барабанщиць свято перенесло нас всіх вже в сучасність, де зі сцени лунає музика та пісні.

В цю святкову днину
Вітаємо село і кожну сільську родину.
Запам’ятайте, люди, світлий день!
Хай квітне край, співає хай пісень.

Новопетрівка - День села - 05

Завершилась святкова програма, але свято ще не завершилось. На сцені розпочався виступ зіркового гостя – Олега Вінника.

Гості зі всіх сіл району, і не тільки, приїхали подивитись на співака. Послухати його чудові пісні, поспівати разом з ним, потанцювати під його запальну музику. Приїхали люди з Роздільнянського, Захарівського, Ананьївського, Ширяївського, Іванівського районів. Можливо не всіх і перелічила. Сільський стадіон такої кількості людей за все своє існування ще не бачив.

Гарний та смачний коровай спекли майстрині української хатинки.    

Новопетрівка - День села - коровай

Навіть вночі життя продовжувало бурлити. Завершилось свято великим чудовим феєрверком!

Святкуючи День народження села організатори не забули і про найменших новопетрівців. Для них поряд з дитячим майданчиком, облаштували атракціони, де діти радо спускались з гірок та з задоволенням скакали на батуті, катались на каруселі та дитячій залізниці.

Людмила КРУГЛОВА

Поделиться статьей в социальных сетях: