>

У січні видано понад 9,7 тис. сертифікатів, які спрощують потрапляння товарів на європейський ринок

За січень 2019 року митницями ДФС видано 9 707 сертифікатів з перевезення товару EUR.1 Загалом протягом 2016 — 2018 років митницями ДФС видано 219 тис. сертифікатів з перевезення товару EUR.1 до країн ЄС.

Як зазначають фахівці ДФС, товарами українського походження зацікавлені в європейських країнах і, з моменту підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, вітчизняні товари почали активно виходити на європейський ринок.

Для отримання преференційного доступу на ринок ЄС у рамках зони вільної торгівлі між Україною та ЄС необхідно підтвердити походження товару з України та отримати сертифікат із перевезення товарів форми EUR.1.

З 1 січня 2016 року митними органами ДФС видається сертифікат форми EUR.1 безоплатно на кожну партію товару при експорті товарів з України до країн ЄС. Сертифікат EUR.1 дозволяє товарам українського походження після їхнього ввезення на територію ЄС користуватися умовами преференційної торгівлі — до них застосовуються пільги зі сплати мита.

З метою підтримки експорту українських товарів та інформаційної підтримки суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності на офіційному сайті ДФС розміщено інтерактивну карту України з місцями видачі сертифікатів з перевезення товару EUR.1 та опубліковано перелік підрозділів митниць ДФС з адресами їх розміщення, які уповноважені видавати сертифікати: http://sfs.gov.ua/…/vilna…/sertifikati-z-per/perelik-mitnits

При цьому існують випадки, коли наявність сертифіката форми EUR.1 для отримання преференційного доступу на ринок ЄС не вимагається, а саме:

експортер має статус уповноваженого (схваленого);

загальна фактурна вартість партії товарів не перевищує 6 000 євро — у цьому випадку експортер самостійно декларує походження товарів з України в декларації інвойсі;

в країнах ЄС товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита (за винятком положень Правил походження щодо кумуляції та квот).

Отже, для спрощення та прискорення митного оформлення товарів, що експортуються з України до країн ЄС, в Україні запроваджено європейську модель «уповноваженого» експортера, який має змогу без оформлення сертифіката з перевезень товару EUR.1 самостійно декларувати преференційне походження товарів на комерційних документах.

Станом на 01.02.2019 статус уповноваженого експортера отримало 231 підприємство, яке експортує на спрощених умовах свою продукцію до країн ЄС.

Поделиться статьей в социальных сетях: