>

У Татарбунарах популяризували народні свята

 

Івана Купала (Купайла) – одне із найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні за часів язичництва. Воно припадало на 7 липня (за новим стилем) і пов’язувалося з літнім сонцестоянням.

 

Ім’я ж святу дав Купало – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин. Основні обрядові дії цього дня називалися купаліями  і відбувалися у ніч з 6 на 7 липня. Молодь ретельно готувалася до них: збирали дрова для вогнища, ставили обрядове дерево (часто це була верба), яке наряджали вінками й кольоровими стрічками.

Популяризація народних свят, обрядів та традицій завжди в полі зору бібліотек Татарбунарського району. Тому бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки, які 4 липня працювали на  бібліомайданчику,  підготували для відвідувачів бібліотеки просто неба книжково – ілюстративну  виставку «В ніч, коли зацвітає папороть», де представлена  література з  народознавства, етнографії, статті з періодичних видань та  інші цікаві матеріали.  

Провели для користувачів  обрядовий майстер – клас  плетіння вінків з польових  квітів «Чарівність купальського вінка», розповіли  про  обрядове  значення  вінка.

 

Під час майстер-класу  розповідали про  історію самого свята «На Купала нічка мала»,  про традиції його проведення в різних областях України, але особливо цікавими й таємничими були міфічні легенди про цвітіння папороті в ніч на Купала.

 Бібліотекар відділу обслуговуванняТатарбунарської центральної районної бібліотеки Мазур І. В.

Поделиться статьей в социальных сетях: