>

У Татарбунарах просто неба відзначили 70-річчя центральної районної бібліотеки

70-річчя Татарбунарської бібліотеки

70-річчя Татарбунарської центральної районної бібліотеки у місті відзначали у Всеукраїнський день бібліотек. Для місцевих жителів бібліотека – це не тільки інформаційний центр, а ще й інноваційний. Інновацією цього дня стало привітання  бібліотекарів Татарбунарського району у незвичній формі, просто неба на порозі бібліотеки, куди міг прийти кожен.

Привітання та нагороди отримали працівники бібліотек від голови районної ради, керівника апарату райдержадміністрації, голови міської ради,  відділу культури райдержадміністрації. Привітали зі святом і громадські організації, активні читачі, музичні подарунки підготували працівники Будинку культури та музичної школи.

Татарбунарці цитують: покажіть нам свої бібліотеки, і ми скажемо, що являє собою держава, у якій ви живете. Оскільки бібліотека – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. У кожній країні в різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію – бути дзеркалом і пам’яттю народу, держави.

За спостереженням жителів Татарбунар, на сьогоднішній день звичайні користувачі, активні читачі чи просто випадкові гості можуть підтвердити, що бібліотека вже не є тим звичайним архівом, вздовж якого стоять сумні стелажі книжок. А це й інформаційний, і розважальний центр, в якому можна знайти необхідну інформацію, попрацювати або ж гарно відпочити. Для них саме бібліотека є одним з найголовніших центрів розвитку та патріотичного виховання молоді.

Це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги. Для більшості людей бібліотеки – це частина їхнього життя.

Фахівці зазначають, що, хоча бібліотечна система і є важливою, її значення часто не помічають за школами, музеями та іншими освітніми і культурними закладами. З-поміж інших закладів культури бібліотеки отримують найменше уваги та фінансування. Для багатьох бібліотечна система вважається непотрібною, а тому і коштів виділяється на її утримання досить мало. Досить відчутно це у селах, де школи та бібліотеки є основним джерелом інформації та патріотичного виховання. Але, не зважаючи на це,  – бібліотекар залишається відданим своєї справі, вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного.

Поделиться статьей в социальных сетях: