>

У Татарбунарах учнів місцевих шкіл знайомили з професіями

З метою активізації інтересу учнівської молоді до усвідомленого вибору професії та підвищення мотивації до вибору робітничих професій фахівці Татарбунарської районної філії Одеського обласного центру зайнятості 17 жовтня провели профорієнтаційні заходи з учнями загальноосвітніх шкіл Лиманської об’єднаної територіальної громади, повідомляє Татарбунарська РДА.

Для учнів 8 — 11 класів КЗ «Лиманський НВК«ЗОШ І-ІІІ ст.» та КЗ «Трапівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.» проведено Акцію «Випускник». Під час заходів учні з цікавістю переглядали анімаційні відеоролики, з яких мали можливість отримати у доступній формі інформацію з приводу тих чи інших професій, в тому числі тих, навчання за якими можливе на базі Одеського центру професійно-технічної освіти ДСЗ.

Дуже приємно було поспілкуватися з школярами після перегляду відеоролику, присвяченому професії «кухар». Презентація даної професії відбулася в рамках «Панорами професійних свят» до Всесвітнього дня кухаря, який відмічають щороку 20 жовтня. Виявилося, що декілька учнів 10 класу вже визначилися з вибором професії та мріють пов’язати своє життя саме з кулінарією.

 

Також провідним фахівцем з питань зайнятості Татарбунарської районної філії Байбузенко Оленою з метою виявлення професійної орієнтації учнів 9-11 класів здійснено анкетування щодо вибору професії. За результатами анкетування з вибором професії вже визначились 25% респондентів, не впевнені у своєму виборі – 35%, інші 40% ще не замислювались над питанням самовизначення. У зв’язку з цим доречним стала презентація «Платформи профорієнтації та розвитку кар’єри» офіційного веб-сайту Державної служби зайнятості. Крім цього, Байбузенко Олена запропонувала школярам відвідати Татарбунарську районну філію з метою отримання індивідуальних консультацій.

Проведення таких профорієнтаційних заходів за участю представників Державної прикордонної служби України стає вже традицією Татарбунарської районної філії Одеського обласного центру зайнятості.
Винятком не став і даний захід. З метою підвищення іміджу військових професій та служби за контрактом заступником начальника відділу інспекторів прикордонної служби «Приморське» з персоналу, старшим лейтенантом Згоранцем Андрієм учням презентовано відеролик про прикордонну службу та доведено інформацію про можливості навчання та працевлаштування за військовими спеціальностями.
Питанням військової служби зацікавилося декілька школярів, в тому числі і дівчатка з числа випускників, які детально поспілкувалися з приводу служби за контрактом.

Наприкінці заходу було зазначено, що такі зустрічі є корисними, тому що допомагають молодій людині визначити і побудувати свій подальший життєвий шлях.

Поделиться статьей в социальных сетях: