>

У трьох районах Одещини відбувся моніторинг притулків

моніторинг притулків - Одеська область

В Одеській області продовжує роботу моніторингова група, яка аналізує роботу притулків та закладів інституційного догляду за дітьми. Наразі таку перевірку вже пройшли заклади у 3 районах регіону. Про це повідомив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин під час зустрічі з керівниками притулків та центрів соціально-психологічної реабілітації (ЦСПР) Одеської області, повідомляє прес-служба ОДА.

«Одним з першочергових є питання фінансування закладів соціального захисту дітей. Директори притулків та ЦСПР до кінця тижня мають надати повну деталізацію плану витрат цих закладів. Також наявна проблема перевищення термінів перебування дітей у притулках. Загалом у соціальних закладах у регіоні знаходяться 325 дітей, при цьому 89 з них — з перевищенням термінів. Найчастіше, це відбувається або через затримки справ у судах, або через недопрацювання обласної та районних соціальних служб», — наголосив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

Зазначимо, що за законодавством, у притулках діти мають перебувати не більше трьох місяців, а у центрах соціально-психологічної реабілітації — до дев’яти місяців.

«З наступного тижня ми продовжуємо роботу. Є багато проблем, особливо з точки зору координації між структурами освіти, охорони здоров’я та службою у справах дітей. У підсумку — страждають діти. Тому треба зробити аналіз роботи цих закладів та служб на місцях, результат яких стане основою стратегії деінституалізації в Одеській області», — підсумував Сергій Колебошин.

Зазначимо, Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації її І етапу було схвалено розпорядженням Кабінету міністрів України від 9 серпня 2017 року.

Поделиться статьей в социальных сетях: