>

У Великомихайлівському районі епідпоріг захворюваності на кір не перевищено та лікарі закликають робити щеплення

кір - епідпоріг - Велика МихайлівкаНа фото: районний педіатр, завідуюча Великомихайлівською амбулаторією загальної практики сімейної медицини Таранюк Л.А.

З новин телеекранів лунає стурбованість фахівців щодо спалахів кору, як не в одній області України, то в іншій.

На фото: головний лікар Великомихайлівської районної лікарні Антощук І.В.

Епідситуацію щодо цього вірусного захворювання в районі прокоментував головний лікар Великомихайлівської районної лікарні Антощук І.В. та районний педіатр, завідуюча Великомихайлівською амбулаторією загальної практики сімейної медицини Таранюк Л.А.

— Розпочну з заспокійливої нотки – епідпоріг захворюваності на кір в районі не перевищено, — сказав головний лікар. — Вакцини для щеплення дітей від кору, епідпаратиту та краснухи (КПК) в лікувально-профілактичних закладах району є в достатній кількості. Для щеплення категорії дорослого населення, які потрапляють в зону ризику (особливо медичні працівники) — вакцини досить. Для інших категорій дорослих вакцина має невдовзі поступити.

Тепер щодо захворюваності в районі. В 2017 році в районі на кір захворіло: дітей – 6, дорослих – 0. В 2018 році: 1 дитина з підозрою на кір зараз знаходиться в інфекційному відділені, дорослих – 3 чоловіка.

Ми всі чудово знаємо, що єдиним запобіжним заходом від багатьох інфекційних хвороб, в тому числі і кору, є профілактичне щеплення. Але дуже шкода що не всі батьки це усвідомлюють, адже ускладнення вірусного захворювання можуть бути дуже небезпечними.

В районі, батьки 51 дитини віком до одного року, відмовились робити щеплення своїм діткам, що становить 0,74% (щеплено 98,2%). Відмова від ревакцинації 6-тирічкам становить 0,9% (ревакциновано 99,9%).

В районі ведеться профілактична робота щодо необхідності проведення щеплень; проводяться бесіди з батьками на шкільних зборах та дитячих садках на тему «Єдина профілактика кору – ЩЕПЛЕННЯ». Батьків, які безпідставно відмовляються від щеплення своїх дітей, було викликано на засідання координаційної ради в райдержадміністрацію, після чого, не багато, але 10 дітей були щеплені.

Поделиться статьей в социальных сетях: