>

У Великомихайлівському районі люди виступили проти нових драконівських тарифів на воду

нові тарифи на воду - Великомихайлівський район - сесія

Аби не допустити підвищення тарифів на централізоване водозабезпечення населення питною водою, на засідання 28 сесії Великомихайлівської селищної ради прийшли представники громад смт. Велика Михайлівка та села Новопетрівка.

Перед початком сесії мешканці Новопетрівки передали звернення до депутатського корпусу з проханням перед тим, як приймати рішення про підвищення тарифів, підійти до цього питання конструктивно та з об’єктивним економічним обґрунтуванням. Адже ті тарифи по громадах, які запропоновані КП «Злагода», директором якого є Леонід Москалець, на думку людей, не відповідають дійсності — від 22 гривень до 37 гривень за 1 куб. м (це якій громаді як повезе).

Депутат від Великокомарівської громади Тимур Поляков пред’явив свої розрахунки, які значно різняться від запропонованих.

Виступаючими на сесії були не лише депутати, а й представники громад.

нові тарифи на воду - Великомихайлівський район - сесія - 1На сесії виступив голова Великомихайлівської райдержадміністрації Володимир Слідзюк, який посилаючись на наказ №390 від 30.07.2012 року Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, запропонував, що перш ніж вирішувати питання про підвищення тарифів на централізоване водопостачання, необхідно дотриматись передбаченої цим наказом процедури. Довести до відома споживачів інформацію про намір зміни тарифів комунальним підприємством. Опублікувати в засобах масової інформації про загальний розмір планового тарифу та його структуру. Обґрунтувати причини зміни тарифу, де потрібно вказати розмір діючого тарифу.

Відсоток на скільки цей тариф відшкодовує собівартість наданої послуги. Отримати в установлений цим наказом термін, пропозиції щодо запланованої зміни тарифів від споживачів. Розглянути пропозиції, прийняти обґрунтоване рішення про їх врахування чи відхилення. І лише після цього виносити на розгляд сесії.

Громади стурбовані не лише запропонованими драконівськими тарифами, а й іншими дуже важливими питаннями:

  • відсутність запасу питної води в разі надзвичайних ситуацій в смт. Велика Михайлівка;
  • незадовільне водопостачання населення с. Новопетрівка, до того ж ще й неякісною водою, що принесло людям чимало збитків та незручностей.

Підбиваючи підсумки обговорення щодо підвищення тарифів на централізоване водопостачання голова селищної ради Тетяна Жарська винесла на голосування депутатів пропозицію про відтермінування розгляду цього питання до наступної сесії. В цей термін кожна громада, яка входить в об’єднану, повинна пред’явити свої підрахунки щодо вартості води, свої пропозиції.

Поделиться статьей в социальных сетях: