>

У Захарівці надають безкоштовну правову допомогу

Захарівське бюро правової допомоги

У Захарівському бюро правової допомоги незахищеним верствам населення безкоштовно надавають правові консультації.

Основними завданнями бюро є:

1) правопросвітництво у територіальних громадах;

2) надання безоплатної первинної правової допомоги;

3) забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги;

4) надання безоплатної вторинної правової допомоги (крім захисту);

5) забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

Особи, що мають право на вторинну правову допомогу:

  • Особи, у яких середньомісячний сукупний дохід їхньої сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення (працездатні особи – 1450 грн.,непрацездатні особи — 1130 грн., діти до 6 років – 1228 грн., діти від 6 до 18 років –1531 грн.)- з усіх питань.
  • Інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (менше 2260 грн.), з усіх питань.
  • Діти-сироти, діти, позбавленим батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, з усіх питань.
  • Особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», з усіх питань, до моменту прийняття рішення про надання статусу біженця та у разі, якщо особа оскаржує рішення щодо статусу біженця.
  • Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом».
  • Особи, які мають особливі заслуги (особи,нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні, Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями «За відвагу», а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, особи, які мають звання «Мати-героїня», матері, які народили п’ятеро і більше дітей і виховали їх до 6-річного віку) та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери ордена Трудової Слави),стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом. Ветерани праці та діти війни, не є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу.
  • Особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань, стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом.
  • Особам, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
  • Особам, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку.
  • Особам, реабілітованим відповідно до законодавства України, стосовно питань пов’язаних з реабілітацією.

Захарівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою:
вул. 1-го Травня, 49.

Поделиться статьей в социальных сетях: