>

У Захарівці ретельно слідкують аби кошти місцевих бюджетів не вилітали на вітер

Нарада - Захарівка

У Захарівці (колишня Фрунзівка) очільники району голова РДА Дмитро Франчук та голова райради В’ячеслав Думитрашко провели нараду із сільськими та селищними головами, де детально обговорили питання планування, наповнення та використання місцевих бюджетів.

Керівники почули думки очільників громад Захарівщини стосовно розподілу бюджетних коштів, фінансування районних програм, утримання установ району. Позаяк основне джерело надходжень до бюджету селищних, сільських рад — це податок на землю, то в центрі уваги при обговоренні було саме продовження дії укладених на поточний рік договорів на землю та підвищення ставки податку. Селищним, сільським головам доведено графік укладення угод з користування земельними ділянками сільгосппризначення на 2017 р. Опрацювання цих питань за участю голів та землекористувачів пройде з 8 по 16 грудня. Орієнтовні ставки податку будуть встановлюватися в межах 5-8%.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Трач В.В. детально проаналізувала дані щодо виділення селищними, сільськими радами цільової субвенції на утримання об’єктів спільного користування на 2017 рік, а саме на утримання закладів культури, дитячих садків, оплату праці обслуговуючого персоналу шкіл, підвіз учнів до навчальних закладів, утримання районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, оплату послуг зв’язку для пільгових категорій, підтримки малозабезпечених верств населення. Керівники громад наголошували на негайній необхідності ревізії всіх списків громадян, за якими встановлено нагляд у зв’язку з нездатністю до самообслуговування, для того аби не допустити зловживань. Тому найближчим часом буде переглянуто і кількість та навантаження соціальних працівників Територіального центру, і механізм отримання громадянами медичних довідок про необхідність постійного догляду, які видає РЦ первинної медико-санітарної допомоги. Кошти місцевих бюджетів ніхто не дозволить витрачати на вітер. Формування бюджетів на наступний рік йде напружено, є суттєвий дефіцит, так наприклад, 1,9 млн.грн. — на утримання дитсадків, частина районних програм з нульовим фінансуванням.

Вихід лише у співфінансуванні та в напруженій спільній роботі над наповненням бюджетів.

Винесено на обговорення також питання щодо створення в виконавчому апараті Захарівської районної ради відділу «Об’єднаний трудовий архів територіальних громад Захарівського району». Селищні, сільські голови підтримали рішення про делегування Захарівській районній раді повноважень щодо централізованого тимчасового зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових та інших правовідносин юридичних і фізичних осіб, що не належать до Національного архівного фонду.

Фінансовий ресурс для утримання Об’єднаного трудового архіву буде забезпечено шляхом співфінансування, половина необхідних коштів з районного бюджету, інша половина — з місцевих рад пропорційно до кількості жителів.

Голова райради В. Думитрашко поінформував присутніх також про те, що вперше за багато років у районі відкрилося нове підприємство, зареєструвалося ТОВ «Захарівське районне теплопостачальне підприємство», яке має намір встановити і обслуговувати котельню на альтернативному біопаливі для забезпечення теплом центральної районної лікарні. Всі роботи та комплектацію матеріалами і обладнанням котельні буде здійснювати за власні кошти. Директором підприємства призначено Олександра Короя. Найближчим часом планується передати в оренду приміщення для розташування котельні, встановити лічильник і зробити розрахунок вартості 1 ГКл тепла та інше. Сподіваємося, це дозволить досягти реальної енергоефективності. Підприємство планує залучати до обслуговування інші комунальні та бюджетні підприємства.

В’ячеслав Анатолійович запросив селищних, сільських голів взяти участь у Аграрному форумі, який відбудеться у Затишші 3 грудня. На Форумі обговорюватимуться питання землекористування, стану справ у аграрному секторі, особливості оподаткування сільгоспвиробників тощо.

Поделиться статьей в социальных сетях: