>

У Захарівці відбулося відкрите засідання Форуму місцевого розвитку

Відкрите засідання Форуму місцевого розвитку - Захарівка

22 червня 2017 року відбулося відкрите засідання Форуму місцевого розвитку в Захарівському районі, який проводився в рамках спільного проекту Агентства розвитку Австрії та програми розвитку ООН в Україні «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей». Тема Форуму: Розгортання компоненту з несільськогосподарських бізнес-ініціатив Проекту ААР/ПРООН.

Районна рада запросила до участі в Форумі представників Затишанської та Перехрестівської громад, задіяних в реалізації Проекту, посадових осіб, депутатів, підприємців та зацікавлених представників громадськості. Захід відбувся в приміщенні СОУП (самоорганізуючий учбовий простір) в районному Будинку культури.

Форум розпочав свою роботу з урочистої події: голови Захарівської районної ради В.А.Думитрашко та Захарівської районної державної адміністрації І.І.Стебловський підписали Угоду про партнерство між Програмою розвитку організації Об’єднаних Націй та Захарівською РДА і Захарівською райрадою. Від імені Перехрестівської громади окрему Угоду підписав сільський голова Грекуляк В.І. Далі Угоди надійдуть на підпис Міжнародного менеджера проекту ПРООН Хендріка ван Зіла.

Відкрите засідання Форуму місцевого розвитку - Захарівка  - 1

Перед членами громадських організацій «Відродження села Перехрестове» та «За добробут Затишанської громади» виступили Багмет М,А., заступник начальника-начальник Захарівського відділення Роздільнянської об’єднаної державної податкової інспекції, з інформацією щодо особливостей організації, реєстрації та оподаткування підприємств малого бізнесу; Єйнікова Р.І., заступник директора районного центру зайнятості, щодо можливостей ЦЗ з підтримки малого бізнесу.

Відкрите засідання Форуму місцевого розвитку - Захарівка  - 2

Координатор Проекту в Одеській області Т.Л.Маяк зробила презентацію про особливості впровадження економічного компоненту Проекту підтримки несільськогосподарських ініціатив громади. У невимушеній атмосфері спільної зацікавленості обговорили пріоритетні напрямки економічної діяльності в громадах, ознайомилися з анкетами, які будуть заповнені жителями Перехрестового і Затишшя, що бажають взяти участь у конкурсі на здобуття гранту (близько 3 тис. євро на бізнес-ініціативу). Адже вже за два тижні, 6 липня п.р., заплановані збори громадян, на яких самі жителі оберуть по три проекти від громади для направлення їх авторів на навчання до бізнес-школи. Громади очікують, що переможці розпочнуть свої бізнес-проекти і надаватимуть людям необхідні їм послуги, наприклад з ремонту одягу, взуття, побутової техніки, чи організації дозвілля дітей тощо.

Аналізуючи хід роботи з підготовки мікропроектів по ремонту Перехрестівського дитячого садка і Затишанського НВК, Т.Л.Маяк зазначила, що заповільно працюють проектанти, проте висловила сподівання, що всі процедури вдасться провести у визначені терміни. Зараз громадські організації активно працюють з жителями громад над збором необхідних 5% коштів від вартості проект.

Захарівська районна рада

Поделиться статьей в социальных сетях: