>

Українці зажадали духовної свободи

Українська помісна автокефальна церква

Останніми днями країну сколихнула звістка про визнання Української помісної автокефальної церкви. Це питання обговорювалося не раз. Навколо нього точилися гарячі суперечки. І ось процес пішов.

Почнемо із пояснення, про що взагалі йдеться. Томос (грец. τόμος) — указ, декрет, окружне послання предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Шляхом надання томосу деякої частини «материнської» (кіріархальної) церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія.

Надання Україні Вселенським Патріархом Варфоломієм Томосу відносно Української помісної автокефальної церкви стане фундаментальним рішенням та актом великої справедливості, що дасть можливість українським православним стояти поруч з усім православним світом.

Про це заявив член Комітету ВР з питань культури і духовності, представник фракції «Народний фронт» Віктор Єленський, коментуючи недавню зустріч Президента України з головами фракцій щодо звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням видати Томос відносно Української помісної автокефальної церкви.

Народний депутат зазначив, що: «Вселенський Константинопольський патріарх Варфоломій вважає ненормальною ситуацію, коли мільйони українців не вважаються такими, що перебувають за спасительною огорожею церкви тільки тому, що вони не хочуть підпорядковуватися і йти у фарватері політики патріарха московського Кирила, який в свою чергу йде в фарватері кремлівської пропаганди і взагалі кремлівської політики».

Таким чином, за словами Віктора Єленського, після довгих перемовин та ознайомлення з ситуацією в Україні Патріарх Варфоломій вирішив піти назустріч православним в Україні і надати їм Томос про автокефалію Української православної церкви.

Єленський зазначив, що перед цим до Патріарха мають звернутися православні єпископи, Президент та Верховна Рада України. Як зазначив народний депутат, єпископи Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви вже направили свої звернення до Вселенського Патріарха. Найближчим часом це зробить Петро Порошенко.

«Якщо Патріарх таке рішення ухвалить (надання Україні Томосу відносно Української помісної автокефальної церкви. — Ред.), це буде дуже фундаментальним рішенням, це буде актом великої справедливості. І це дасть можливість православним в Україні стояти поруч з усім православним світом», — наголосив Віктор Єленський.

Як повідомив представник фракції «Народний фронт», відповідне рішення Вселенський Патріарх може ухвалити досить скоро — на найближчому Синоді, що відбудеться у травні ц. р.

У той же час Віктор Єленський зауважив, що офіційна Москва та РПЦ будуть, які і багато років до цього, всіляко протидіяти такому рішенню Вселенського Патріарха, аби за будь-яку ціну не допустити незалежності Української православної церкви.

«Москва постійно, масштабно і дуже наполегливо опирається та блокує всі без винятку спроби та намагання України та українських православних здобути автокефальний статус. Цим займається російська дипломатія, російські спецслужби та адміністрація президента Російської Федерації. І вони це не приховують. Вони вважають, що це один з важливих зовнішньополітичних векторів діяльності Російської Федерації — блокувати Україну, в тому числі у церковному питанні», — підсумував парламентар.

* * *

Варто підкреслити, що церква повинна перестати бути інструментом політичних маніпуляцій та політичного впливу. Адже Господь створив церкву для того, аби вона поклонялась йому і величала ім’я Ісуса Христа. Церква —це не кілька священників, а зібрання людей, які вірять у свого спасителя. Тож варто відкинути усі ридання за московським патріархатом, і зосередитися на тому, що нам заповідав Творець. Бо не людям треба поклонятися, а саме йому. Тим більше, що ті люди благословляють танки та гармати, які потім стріляють по українських територіях, гублять нашу землю та людей. Треба глибоко замислюватися над такими речами, і розуміти їх суть. А якщо не хочете ходити до жодної церкви, бо заплутались, то моліться вдома. Бог чує людину у будь-якому куточку землі, якщо в неї чисте серце. І це головне.

Поделиться статьей в социальных сетях: