Уповноважений ВРУ з прав людини перевірив, як вчаться діти ромів у Березівці

За ініціативи Уповноваженого ВРУ з прав людини та в рамках реалізації проекту Офісу Ради Європи в Україні «Захист національних меншин, включаючи ромів та мови меншин в Україні» співробітниками відділу моніторингу прав дитини та сім’ї, відділу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого, регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Одеській області та представниками Громадської організації «Правозахисний ромський центр» було здійснено моніторинговий візит до місць компактного проживання ромів у Березівській міській об’єднаній територіальній громаді Одеської області.

Метою моніторингу було вивчення стану дотримання прав і свобод представників ромської меншини, а саме, права дітей рома на освіту, повноцінний розвиток та належний соціальний захист.

В місті Березівка проживає близько 700 осіб ромської національної меншини. При цьому, будь-яка інформація щодо загальної кількості дітей, які проживають в громаді, а також дітей шкільного віку відсутня. Також відсутня інформація про кількість дітей ромської національної меншини.

 

Через неналежний облік існує проблема дотримання права на освіту дітей рома. З’ясовано, що лише троє дітей рома відвідують дошкільний навчальний заклад.

Ситуація з отриманням загальної середньої освіти дітей ромської національної дещо краща.

Однак діти рома залишають навчання, оскільки представники закладів освіти не проводять належної роз’яснювальної роботи, яка б попереджала ці факти.

Зокрема, дівчата рома залишають школи під час навчального року та не повертаються до освітнього процесу. Це зумовлено їхнім раннім заміжжям, народженням дітей та необхідністю ведення домашнього господарства.

Так, у одному з мікрорайонів м. Березівка розташоване ромське поселення, в якому було виявлено дві молоді матері, що виховують по кілька дітей. Зі слів жінок, вони не планують повертатися до навчання, оскільки не мають можливості залишити дітей без нагляду.

Крім цього, гострим залишається питання документування осіб ромської національної меншини, зокрема, є особи, які проживають на території Березівської ОТГ з 1993 року без документів.

Водночас ромські сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, залишаються поза увагою соціальних служб.

З метою усунення виявлених порушень будуть направлені відповідні акти реагування.

Facebookyoutube
Поделиться статьей в социальных сетях: