>

Уроки історії й сьогодення відбулися в одеській гімназії

Уроки історії й сьогодення - одеська гімназія №7

Аби вшанувати традиції боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства в українській гімназії 7 міста Одеси відбувся тематичний, інформаційно-виховний захід для учнів 9-11 класів «Держава твориться віками, держава твориться нині».

Його підготували учні 11-М, 7-Б, 10-А класів під керівництвом вчителів історії Ободовської Валентини Іванівни, Пилипейка Сергія Федоровича. Організатором і ведучою зустрічі поколінь була я — заступник директора з навчально-виховної роботи Саблукова Олена.

У своїй промові я звернула увагу учнів на тому, що саме з трагічних подій 2013-2016 років в України слова «Соборність України» мають не лише історичне значення, а й усвідомлюються і розуміються по іншому, є актуальними саме для сьогодення, коли за Соборність і територіальну цілісність України гинуть найкращі її сини.

Справжнім сюрпризом для старшокласників стала присутність друзів — військових 28-ої гвардійської механізованої бригади (майор Підвисоцький В.І., майор Базарний С.В., ст.сержант Харкоміца Е.Г., сержанти Крупський М.В., Рудницький В.І.), які завжди готові долучитися до патріотичних заходів, що відбуваються в гімназії. Їхні цікаві розповіді про нелегкі будні захисту української державності, демонстрація сучасних засобів, що допомагають боронити цілісність і незалежність України, ще більше дають зрозуміти і усвідомити усім нам, що означає сьогодні слово » соборність». 22 січня— це не просто історична дата, це свято сьогодення. Соборність — це те, за що потрібно боротися щодня.

Уроки історії й сьогодення - одеська гімназія №7 - 1

Уроки історії й сьогодення - одеська гімназія №7 - 2

Уроки історії й сьогодення - одеська гімназія №7 - 3

Гості подякували педагогічному колективу, директору Світлані Василівні Мельник, гімназистам за співпрацю і багаторічну численну волонтерську допомогу.

Учні 7-Б класу, 11-М класу декламували вірші Олександра Олеся, що найкраще відображають складні історичні періоди України, переглянули фільми про буремні роки визвольного руху 1917-1921 років.

Уроки історії й сьогодення - одеська гімназія №7 - 4

Уроки історії й сьогодення - одеська гімназія №7 - 5

Аналіз аналогії між сучасною епохою та Українською революцією 1917-1921 років, важливість історичних уроків, дати 22 січня 1919 року в історії зробив випускник гімназії, справжній патріот, а нині відомий громадський діяч Одеси, політолог Устименко Віталій. Його слова — звернення до старшокласників про любов до рідної землі, про історичні уроки мали неабияке виховне значення.

Здобутки попередніх поколінь продовжують своє життя в поколіннях прийдешніх. Вони допомагають зберігати найсвятіше — пошану до всіх, хто боровся за Українську державу, хто боронить її сьогодні.

Олена САБЛУКОВА

Поделиться статьей в социальных сетях: