>

Все залежить тільки від нас

На фото: Олена БІЛОУС, керівник ПП "ВОБ"

Велика Михайлівка за часи незалежності України зазнала змін. Так само, як змінилася і вся країна. Соціалістична модель управління колишньою державою 1991 року розвалилася, і якийсь час панував суцільний хаос в економіці. Але поміж цього почали з’являтися перші паростки тоді ще невідомого нам приватного бізнесу, що взяв на себе відповідальність за своїх рідних та близьких, та й за державу. Приватне підприємство «ВОБ», яке спеціалізується на заготівлі та оптовій торгівлі зерна, — зразок того, як люди не опускають руки в нових умовах.

Приватне підприємство - Велика Михайлівка - 1Олена Білоус разом з чоловіком заснували його в 2004 році. До цього — в минулому — прикордонники, він офіцер, вона ж — телефоністка — завершили службу та повернулись додому в село Новопетрівка Великомихайлівського району. На території колишньої «Сільгосптехніки» розташувалась власна техніка: трактор-навантажувач, який купили два роки тому, і 5 «КАМАЗів». Працює у «ВОБі» 10 робітників, що є цілком достатнім. Ось так — з військових та до аграрних справ. Як це їм вдалося — розповідаємо.

— Олена Олександрівна, чия була ідея створити саме таке підприємство?

— Ідея належить моєму чоловікові, усіма новинками, і особливо ризикованими, займається він. Ось, наприклад, минулого року ми запустили в роботу круп’яний цех. З напрямком визначились правильно, продукцію реалізовуємо партіями прямо зі складу. У нас купували крупи для харчування в школах та дитячих садках. І взагалі, ми працюємо тільки на замовлення. Але одне діло заготівля зерна, а вже зовсім інше — виробляти крупу, це вже інший рівень.

— Якими були ваші перші кроки з реалізації продукції?

— Спочатку самостійно знаходили покупців. А вже потім, коли про нас дізналися, створили сайт, на якому й розміщуємо усю необхідну інформацію. Також телефонуємо знайомим і пропонуємо свою продукцію. Що ж стосується зерна, соняшника, то заготовляємо все, що вирощують в Одеській області. Звичайно, що наш Великомихайлівський та сусідній Захарівський райони найперші у цьому. Виконуємо ту роботу, яку за радянські часи фактично робили раніше елеватори. Маємо склади для зберігання зерна, є свій ваговий комплекс, машини, як свої, так і орендовані.

Приватне підприємство - Велика Михайлівка - 2

— За цей час, що ви займаєтесь бізнесом, не розчарувались, що обрали саме такий напрямок?

— Ні, ми почуваємо себе впевнено у власній справі, намагаємось йти вперед, щоб було краще і собі і людям. Любимо свою роботу, і впевнені — це тільки початок, бо ми оптимісти. Так, зараз складно усім, але з цієї кризи, в якій опинилась наша держава, все ж є вихід. І якщо будемо цілеспрямованими, то все у нас буде добре. Все залежить тільки від нас. Не від тих, хто при владі, а від тих, хто внизу і знаходить вихід.

— Так, ви є яскравий приклад цього. І ми вдячні вам та багатьом іншим, хто не бідкається, а щось робить. Завдяки таким людям Україна підніметься з колін і стане твердо на ноги.

— Дякуємо й вам, що завітали до нас. Вітаю усіх із наступаючим Новим роком! Та зичу успіхів, здоров’я та любові!

Катерина НАГОРНА

Поделиться статьей в социальных сетях: