>

В Ананьєві відкрилась дитяча студія декоративного розпису

дитяча студія народного декоративного розпису

11 жовтня при Ананьївському історико-художньому музеї ім. Є.І. Столиці (філії ОХМ) відкрилася дитяча студія народного декоративного розпису «Квіти Палецького».

Завдяки фінансовій підтримці ПП «Агро-ДІС» і директору цього підприємства Івану Степановичу Друмову, стало можливим провести ремонт приміщення та закупити початкові витратні матеріали для дітей.

Чому «Квіти Палецького»? Тому, що Ростислав Михайлович Палецький (відомий художник і Заслужений майстер народної творчості України) — наш земляк, народився в с. Коханівка Ананьївського району, де він закінчив середню школу. Тому, що Палецький фанатично любив малювати та все своє життя присвятив мистецтву. Крім того, що про його творчість знає вся Україна, Франція, Японія та інші країни світу, Ростислав Михайлович зумів залишити після себе цілу плеяду митців в с. Троїцькому Любашівського району. Там він повністю сформував свій власний неповторний стиль і там він домігся відкриття Будинку народної творчості «Перлини степу», де вчив народного розпису односельчан.

У 2017 році Ростиславу Михайловичу Палецькому виповнилося би 85 років. На його батьківщині, в сільській школі, планується відкрити меморіальну дошку і облаштувати невеликий музей. Сьогодні ж ми щасливі тим, що в пам’ять про художника вдалося відкрити в Ананьєві студію, де діти зможуть навчатися південноукраїнському декоративному розпису і вивчати новаторський стиль самого Ростислава Михайловича.

Займатися з дітьми буде художниця Наталя Миколаївна Шхалахова-Бєлякова, яка вже декілька років (під впливом робіт Палецького) працює в цьому напрямі, є дипломантом фестивалю ім. Р. Палецького в Любашівці (2013 р.), мала кілька виставок своїх робіт в Ананьєві, відвідувала семінари Зої Сергіївни Пасічної та Олександра Гаркавенка в Центрі Української культури (м. Одеса).

Хотілося б на останок відзначити, що діти будуть займатися без оплати за навчання.

Поделиться статьей в социальных сетях: