>

В Ананьївському історико-художньому музеї відкрилася пересувна виставка «Українська революція 1917-1921 років – 100 років боротьби»

12 лютого 2019 року в Ананьївському історико-художньому музеї ім. Є.Столиці (філії ОХМ) відкрилася пересувна виставка документів та фотографій «Українська революція 1917-1921 років – 100 років боротьби».

Експозиція надана Українським інститутом національної пам’яті розповідає про початок шляху до створення українцями незалежної держави, її перетворення в самостійний суб’єкт міжнародної політики, повідомляє Ананьївська РДА.

На відкритті виставки, присвяченої подіям Української революції 1917-1921 років на Одещині, побували учні місцевої школи-гімназії та вихованці Центру позашкільної освіти і виховання.
Учні дізналися багато цікавих фактів про події початку 20-го століття, у тому числі про віхи у державотворенні та видатних постатей того часу, про які досить цікаво розповів завідуючий Ананьївським історико-художнім музеєм Олександр Шхалахов.

«Українство завжди прагнуло мати свою державність. Завжди прагло мати свою автономію тому, що українство постійно знаходилось у складі великої російської імперії. І сьогодні ця виставка є досить актуальною, тому що українці і досі виборюють своє право на незалежність, на самостійність, і найголовніше – ми виборюємо своє право на державність.

Заходи з нагоди Дня Соборності України, які відбувались цього року біля військового меморіалу, присвяченого воїнам Армії Української Народної Республіки, що було збудовано минулого року в нашому місті, так само входять до подій, про які нам сьогодні розповідає ця виставка», — наголосив Олександр Шхалахов у вступному слові.

 

З вітальним словом до відвідувачів музею звернувся керівник апарату Ананьївської районної державної адміністрації Валерій Крижан.

«За пів години не можливо переказати все про події, дуже цікаві і дуже складні, які відбувались багато років тому в 1917-1921 роках. Велика подяка Українському інституту національної пам’яті за те, що вони підготували таку змістовну та цікаву виставку, яка дає можливість ознайомитись з документами та видатними постатями тих часів. Приємним є і те, що коли до нас звернулись представники Українському інституту національної пам’яті з пропозицією увіковічнити пам’ять про учасників революційних подій, які у тому числі проходили і на території Ананьївщини, ми були приємно вражені. Відверто кажучи, у нас в музеї було небагато матеріалів про ті події. Але, завдяки інституту та Блігодійному фонду «Героїка» нам вдалось віднайти унікальні матеріали, документи та увіковічнити пам’ять героїв-ананьївців, які приймали участь у зимовому поході, у даному меморіалі», — наголосив Валерій Крижан.

Також, повідомив про те, що разом із завідуючим Ананьївським історико-художнім музеєм Олександром Шхалаховим та вчителями історії навчальних закладів міста та району було ініційовано проведення «круглого столу», до участі у якому запросити представників сусідніх районів, які свого часу входили до Ананьївського повіту, під час якого обговорити події 100-річної боротьби українського народу за свою незалежність. Засідання планується провести найближчим часом.

Щодо видатних постатей того часу, то найприємнішим є те, що у багатьох документах згадується прізвище нашого земляка, мецената Євгена Чикаленка, який сто років тому передрікав відродження української нації та незалежність української держави.

Для усіх бажаючих ознайомитись з виставкою є така можливість. До кінця лютого місяця щоденно вона діятиме в Ананьївському історико-художньому музеї.

Поделиться статьей в социальных сетях: