>

В Арцизі відсвяткували Масляну

В Арцизі відсвяткували Масляну

— Масляна, Масниця, Колодій — одне з календарно-побутових свят, яке пов’язане із давнім народним звичаєм — проводами зими і зустріччю весни. Припадає воно на останній тиждень перед початком Великого посту. Це свято триває тиждень. Масляна! Чесна, широка! Весела! Масляну повсюди чекали з великим нетерпінням. Це найвеселіше, всенародне свято. В неділю, як правило приближалося справжнє святкування — проводи зими. В цей день спалювали на вогні солом’яного опудала — Масляницю.

Всі збиралися на горі, на якій стояла Масляниця, і з піснями, хороводами її спалювали — весна вступала в свої права. 25 лютого в Арцизі теж святкували Масляну.

За дорученням голови Арцизької державної районної адміністрації Сергія Парпуланського, спеціалісти Арцизького районного будинку культури підготували розважальну програму для жителів міста Арциз. Ведуча свята Ірина Юсюк, яка є активним учасником художньої самодіяльності, солісткою «Народного» вокального ансамблю «Гармонія» АРБК, привітала всіх з Масляною: «Всех на Маслиницу приглашаем! И блинами угощаем! Сладкими, душистыми, щедрыми, пушистыми! С маслицем, сметанкою, творогом, медком, с рыбною икоркою, зеленью, сальцом!»

Звукорежисер АРБК Владлен Гавриленко підготував танцювальну програму, для всiх спiвал Михайло Парзул, соліст «Народного» вокального ансамблю «Гармонія» АРБК.

На святі були присутні почесні гості: голова Арцизької державної районної адміністрації Сергія Парпуланський, депутати місцевої ради. Головний спонсор свята депутат міської ради Павло Лазар та директор КП «Благоустрiй» Iгор Ладо постаралися, щоб всім присутнім було не тільки весело, а й смачно.

Також велику допомогу в організації свята надали депутат Одеської обласної ради Сергій Паращенко, голова адмiнiстрацiї Сергiй Парпуланський, голова райради Юрiй Карабаджак.

На Масляну старались забути всі образи, всі печалі. Тож давайте й ми з вами згадаємо все погане, що кожен зробив, всі образи і відпустимо їх. Просити пробачення в Прощену неділю — Так давно заведено в нашій Україні, Простіть мене, коли я чимось зогрішив, Простіть мене, а я вас вже давно простив.

Також в цей день зранку вiдбулася Лiтургiя в мicцевiй церквi, пiсля якої, настоятель храму о.Василiй запросив всiх за святковий стiл.

Валерiй КОПТЕЛЕЦЬ

Поделиться статьей в социальных сетях: