>

У Фрунзівці проблеми із фінансуванням ліцею

Нововведення до бюджетного законодавства практично поставили під питання належного функціонування Фрунзівського професійного ліцею, директором Ігор Мартинюк, який є єдиним у Фрунзівському та Красноокнянському районах Державним навчальним закладом ІІ атестаційного рівня, який є не тільки «кузнею» робітничих кадрів, але й інструментом соціального захисту категорійних осіб (діти- сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; мають одного з батьків; з сімей, що потрапили в складні життєві обставини, з малозабезпечених сімей; з фізичними та/або розумовими вадами), повідомляє представник МДО «Депутатський контроль» у Фрунзівці.

 

Означені проблеми викликало прийняття Закону України “Про державний бюджет України на 2016 рік”, за якими видатки на фінансування підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах були передані з державного до місцевих бюджетів.

 

Також Кабінету Міністрів України були визначені завдання забезпечити передачу з державної у комунальну власність відповідних установ, закладів та організацій професійно-технічної освіти. Одночасно була скасована субвенція на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету.

 

При цьому передбачалось, що фінансування видатків на підготовку робітничих кадрів здійснюватиметься за рахунок зростання доходів загального фонду місцевих бюджетів У цій ситуації Фрунзівська селищна рада виявилась не готова до реагування на такі нові виклики. Це призвело до затримки з виплатою заробітної плати, стипендій. З початку 2016 року не всі учні ліцею отримують стипендію. Отримують лише діти-сироти, а інші кошти розприділяються на всіх інших учнів, що становить 44 грн. на кожного учня. Вчителі отримують 80% заробітної плати від окладу, що в майже тричі менше, ніж отримували в 2015 році.

 

Керівництво стурбоване вищевказаною проблемою, так як місцевий бюджет не в змозі профінансувати всі видатки ліцею, а вже згодом почнеться новий набір учнів до навчального закаду, а як проводити набір і що говорити учням та їхнім батькам ніхто не знає, так як постає питання про подальше існування та функціонування закладу. На зісідання сесії Фрунзівської селищної ради, яке відбудеться 26 мая 2016 року винесено питання фінансування Фрунзівського професійного ліцею, по результатам якого будуть прийматися рішення подальших штяхів виходу з ситуації, що склалася.

Поделиться статьей в социальных сетях: