>

В Ізмаїлі пройшла церемонія покладання квітів до пам’ятника воїнам-визволителям

В Ізмаїлі 26 серпня в День 74-ї річниці визволення міста від нацистських окупантів на площі Перемоги пройшла церемонія покладання квітів до пам’ятника воїнам-визволителям.

У пам’ятному мітингу взяли участь представники міської та районної влади, працівники бюджетної сфери, військовослужбовці, представники ради ветеранів, жителі міста.

У цей пам’ятний день учні загальноосвітніх шкіл Ізмаїла поклали квіти до пам’ятника капітану Семенюку, пам’ятника на честь воїнів-земляків, загиблих на фронтах Другої світової війни, пам’ятного знаку на честь ізмаїльчан, які загинули під час Другої світової війни, меморіальних дошок А. А. Лещєву, А. В. Вакульскому, В. М. Дудніченко, Ф.І. Толбухіну, Куликову Н.С., Клушина Н.Д.

З перших днів війни в місті Ізмаїл захисники вітчизни вступили в непримиренний бій з ворогом. Протягом місяця тривала оборона Ізмаїльщини. Але за цим послідувало вимушений відступ — за наказом Верховного командування війська тимчасово залишили територію Ізмаїльської області.

Три роки Ізмаїл знаходився в окупації, переживши страшні події своєї історії — єврейське гетто, трудовий табір для ув’язнених, масові розстріли євреїв і учасників підпільного руху. Місто було звільнено в серпні 1944 року в ході Яссько-Кишинівської операції.

25 серпня 1944 р бої почалися у села Саф’яни. Запекле зіткнення відбувалося в районі Ізмаїльського порту. Румуни опору практично не чинили, оскільки за кілька днів до цього, 23 серпня Румунія припинила війну з СРСР. Однак німецькі підрозділи, особливо морські піхотинці і моряки, намагалися затримати наступаючу радянську армію. Проте, вже до 16-ї години 25 серпня підрозділами 5-ї окремої мотострілкової бригади підполковника Миколи Зав’ялова Ізмаїл був звільнений Червоною армією. А 26 серпня 1944 року було опубліковано Наказ Верховного Головнокомандуючого про звільнення Ізмаїла — «важливого опорного пункту оборони противника в низов’ях Дунаю».

Поделиться статьей в социальных сетях: