>

В Ізмаїлі шукали шляхи розвитку туризму

8 серпня в Украинскому дунайскому пароплавстві пройшла робоча зустріч стосовно розвитку туризму в місті Ізмаїл. Участниками зустрічі стали: начальник управлення туризму, рекреації та курортів Одеської обласної адміністрації – Олександр Шека, в.о. першого заступника голови Правління ПАТ «УДП» – Олександр Москаленко, директор Агентства транскордонного співробітництва «Єврорегіон «Нижній Дунай» – Ігор Бабаян, а також директор Ізмаїльського бюро сприяння інвестиціям – Валентин Строя, заступник голови Правлення пароплавства по зовнішньоекономічній діяльності – Олексій Тарасенко, представники тур агентства «Транскруїз» УДП, представники Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради та комунальної установи ІМР «Фонд підтримки підприємництва».

Основною темою зустрічі стало обговорення критичної ситуації з суднозаходами круїзних теплоходів в міський порт, в зв’язку з високими портовими зборами, і питання розвитку туризму в Ізмаїлі.

Представники УДП підкреслили основні труднощі в залученні туристів, а саме позиція іноземних компаній по відношенню до обстановки в східній частині України та високі тарифи. Незважаючи на тривалі переговори пароплавства з німецькими партнерами, поки позиції фрахтувальника залишаються незмінними, вважаючи за краще румунську дельту Дунаю.
Туристичне агентство «Транскруїз» підкреслило готовність міста з точки зору його інфраструктури до прийому гостей, але наголосило на необхідності розробки якісного туристичного продукту.

Ігор Бабаян і Валентин Строя, в свою чергу, описали вже зроблені кроки в напрямку залучення туристів: налагоджено співпрацю з румунським повітом Тулча, де туризм досяг високого рівня розвитку, переймається досвід сусідів, уже кілька туристичних груп з Румунії, а це понад 400 осіб, відвідали місто Ізмаїл в 2018 році. Агентство транскордонного співробітництва «Єврорегіон« Нижній Дунай »та Ізмаїльське бюро сприяння інвестиціям ведуть моніторинг напрямків, які цікавлять туристів.

Уже визначено основні з них: оглядова екскурсія та шопінг,

історія міста, гастро і етнотуризм. Валентин Строя зазначив, треба докорінно змінювати концепцію екскурсій в фортеці і в діорамі, додавати нові локації. Що стосується періодів існування Ізмаїла — турецького, російського, румунського, цікаві не самі сухі факти і розповіді про штурм фортеці, а легенди і традиції кожного з періодів, культура народів і їх звичаї.

Важливо відзначити, що в останні кілька років Ізмаїл бере активну участь в Європейських грантових програмах. На сьогоднішній день в процесі підписання грантових угод два проекти з розвитку історичних і культурних об’єктів міста: Міського саду та Історико-краєзнавчого музею.

Начальник управління туризму, рекреації і курортів Одеської ОДА Олександр Шека зазначив, що сьогодні створюються програми розвитку трьох субрегіонів Одеської області — Білгород-Дністровського, Нижньодністровського і Дунайського, до якого входить Ізмаїл. Завдання — створити якісний туристичних продукт для залучення туристів, а не тільки екскурсантів. Процес створення програми з розвитку туризму міста знаходиться на стадії розробки. Нагадаємо, що перша зустріч представників ОДА, Асоціації туризму м. Одеса з представниками Ізмаїльської міської ради і бізнесу пройшла в кінці червня. Олександр Шека підкреслив, що є багато джерел фінансування розвитку туризму — головне бажання.

Підводячи підсумки зустрічі, було прийнято рішення виробити спільне звернення Українського Дунайського пароплавства, Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради та Одеської ОДА до глави Адміністрації морських портів України з проханням розглянути можливість зниження тарифів портових зборів для пасажирських теплоходів. Відзначимо, що подібне звернення Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради вже допомогло зменшити ставки портових зборів для маломірних суден місткістю до 12 осіб, що дало можливість залучити румунських туристів.

Також присутні обговорили можливість звернення до Міністерства закордонних справ України з проханням роз’яснити представникам посольств іноземних держав про безпеку відвідування туристами українського Придунав’я. Було прийнято рішення про співпрацю УДП і міста в розробці туристичних маршрутів і продуктів. До наступної зустрічі, яка відбудеться в кінці серпня, сторони вироблять пропозиції і питання для подальшого обговорення і співпраці.

Поделиться статьей в социальных сетях: