>

В Ізмаїлі відкрито Інформаційний Центр Румунії

Інформаційний Центр Румунії - Ізмаїл

В Ізмаїлі 20 грудня на базі Ізмаїльського державного гуманітарного Університету відбулося урочисте відкриття Інформаційного Центру Румунії.

Центр створений для надання допомоги в проектах і програмах в галузі історії, географії, культури Румунії, ознайомлення з тематикою Європейського Союзу, презентації актуальних можливостей сусідньої країни в туристичній, освітній, виховній, торговельний та економічний галузях.

У церемонії взяли участь ректор ІДГУ Ярослав Кічук, державний секретар Румунії з питань відносин з румунською діаспорою Петро Гуран, Генеральний консул Румунії в Одесі Еміль Рапча, колишній посол Румунії в Україні Корнеліу Іонеску, заступник міського голови Ізмаїла Сергій Баткілін, заступник голови Ізмаїльської РДА Петро Хаджиков, директор КУ Ізмаїльської міської ради «Ізмаїльське бюро сприяння інвестицій» Валентин Строя, директор Агентства транскордонного співробітництва «Єврорегіон «Нижній Дунай» Ігор Бабаян, лідери румунських національно-культурних товариств Одеської області, викладачі, студенти та інші.

Кабінет нового Інформаційного Центру буде використаний для проведення конференцій, тренінгів, курсів підвищення кваліфікації для вчителів румунської мови та інших культурних і просвітницьких заходів для етнічних румунів Бессарабії. Доступ до Центру є вільним не тільки для студентів ІДГУ, але і для всіх інших зацікавлених осіб.

Інформаційний Центр Румунії стане ще однією ланкою в двосторонньому прикордонному співробітництві між Румунією та Україною.

Інга БАБАЯН

Поделиться статьей в социальных сетях: