>

В області будуватимуть білі дороги

— Нещодавно Облавтодор поїхав у два райони: Іванівський і Тарутинський, аби визначитись з районною владою, де і що робити. Постало питання щодо дороги між Арцизом та Тарутиним, яка вщент розбита: від Арциза особливо, її там просто немає, — сказав у інтерв’ю із кореспондентом «Народної думки» керівник Служби автомобільних доріг в Одеській області Сергій ЛЕЩЕНКО. — А вона державного значення, територіальна, яка з’єднує райцентри з обласним центром. Із 20-и кілометрів п’ять зруйновані повністю. Люди їдуть по узбіччю, це просто жах якийсь.

д1д2

Швидкість 10-20 км на годину. Що робити з цим, коли є невеликі кошти лише на експлуатаційне утримання, адже дорожні роботи завжди були дорогими? Кажу присутнім: є технології, норми — це добре. А є ще дідівський спосіб: рихлимо де треба, робимо серповидний профіль дороги, забезпечуємо водовідвід, додаємо місцеві матеріали без бітуму, щоб забезпечити дешевий проїзд з рівним покриттям. І ключовим, вирішальним при цьому у найближчому є утримання цього білого варіанту. Біле шосе потребує за необхідності раз на місяць догляду: підсипати матеріалу, підрівняти, підкатати катком.

Я знаю білі варіанти доріг, якими їдеш зі швидкістю 120 км/год, правда позаду курява і нічого не видно. Але ж покриття тримається! Ми прийняли рішення про відновлення дороги Арциз-Тарутине в білому варіанті, іншого шляху немає. Таким чином ми сконцентруємо на це усі наявні кошти . Потім, витративши 1 млн. грн., щомісяця необхідно витрачати від 5 до 10 тис. грн., вчасно обслуговуючи даний відрізок дороги. Бо якщо за нею не слідкувати 3-6 місяців, через рік буде те, що було. Та ще з нашими фурами по 40 тон.

д4

Поделиться статьей в социальных сетях: