>

В Одесі говорили про те, як запобігти африканській чумі свиней

африканська чуми свиней - профілактика

В Одесі відбувся круглий стіл з питань профілактики африканської чуми свиней у регіоні. Участь в обговоренні взяли заступник голови Одеської ОДА Світлана Шаталова, а також представники профільних управлінь, повідомляє прес-служба ОДА.

«Підприємства — це сила економіки, тому я дуже болісно сприймаю кожну звістку про випадок АЧС. Адже це роки роботи підприємства, втрачені робочі місця, втрачені кошти до бюджетів. В минулому році на Одещині було зареєстровано 23 випадки АЧС, в цьому році — лише 7. Безумовно, разом ми повинні зробити все, аби виключити їх взагалі. Я щиро вірю, що сьогодні ви, витративши невеликі кошти на профілактику вірусних хвороб у господарствах, зможете значно підвищити шанси уберегти своє господарство від збитків та банкрутства”, — звернулась до підприємців заступник голови Одеської ОДА.

Світлана Шаталова підкреслила, що в Одеській області вкрай необхідно проводити широку роз’яснювальну роботу, а також заходи з недопущення стихійної торгівлі продуктами тваринництва. До цього залучатимуть представників громадськості та поліції.

«Країни Європи, наприклад Польща, не мають зареєстрованих випадків АЧС у господарствах — лише у дикій фауні. Насамперед тому, що там широко застосовуються профілактичні заходи. Порівняємо з нашими господарства — в половині з них відсутні огородження, третина не використовують змінний одяг, у 80% немає регулярної дезинфекції. Тому і поширюється вірус, що не дотримуються елементарних вимог до біобезпеки», — зазначила вона.

Учасники круглого столу закликали власників господарств до проведення ветеринарно-санітарних заходів, створення належних умов санпропускної системи, заміни одягу для тих, хто контактує з тваринами, регулярної дезинфекції, в тому числі — транспорту, а також дотримання інших санітарних норм.

Поделиться статьей в социальных сетях: