>

В Одесі підбили підсумки децентралізації на Одещині

підсумки децентралізації - Одещина

В Одесі 6 лютого розпочався семінар «Підведення підсумків децентралізації в Одеській області за 2016-2017 роки», який організував Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, спільно з Одеською облдержадміністрацією. У семінарі взяли участь представники об’єднаних територіальних громад, а також обласних органів влади, управлінь та організацій.

Під час заходу було презентовано результати реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади у 2016-2017 роках в Одеській області.

Результати реформи в Україні у своєму виступі висвітлила Лілія Попова, начальник відділу Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. За її інформацією, наразі в Україні створено 705 об’єднаних громад, з них 665 ОТГ перейшли на прямі міжбюджетні відносини, а 40 очікують на призначення перших виборів ЦВК. Вона також наголосила на злагодженій роботі Балтської, Біляївської, Великомихайлівської, Маразліївської і Красносільської ОТГ та зазначила, що впродовж 2015-2017 років об’єднаними громадами України реалізовано 4 898 проектів. А 2018 рік має стати найпотужнішим у процесі об’єднання громад.

Про пріоритети та завдання реформи на 2018 рік розповів Юрій Ганущак, експерт Центрального офісу реформ, котрий окреслив перспективи прийняття 17 законопроектів, що мають першочергове значення для подальшого поступу децентралізації, зазначивши, що їх сподіваються ухвалити до липня поточного року.

Досягнення громад презентували голова Балтської ОТГ Сергій Мазур, голова Біляївської ОТГ Михайло Бухтіяров та голова Великомихайлівської ОТГ Тетяна Жарська.

Зазначимо, що процес створення об’єднаних територіальних громад на Одещині розпочався у 2015 році. Перші вибори відбулися восени 2015 року у 8 об’єднаних громадах, які утворилися внаслідок об’єднання 40 місцевих рад (98 населених пунктів). 2016 рік був менш активним у створенні громад і спонукав до виходу на вибори трьох ОТГ. У 2017 році процес об’єднання набув обертів і вивів на вибори 14 громад.

Так, станом на 1 січня 2018 року в області функціонують 25 об’єднаних громад, з них 4 – міські (утворені навколо міст); 6 – селищні; 15 – сільські. В радах, що реорганізувалися шляхом приєднання, запроваджені посади старост, кількість яких становить 40, та 2 — виконуючі обов’язки. При цьому з 25 громад 3 громади створилися шляхом об’єднання сільських рад суміжних районів.

За 2016 рік фактичні надходження доходів загального фонду місцевих бюджетів 8 ОТГ області (з трансфертами з державного бюджету) склали 438 млн грн, що майже у 7 разів більше у порівнянні з надходженнями 2015 року (до об’єднання). Об’єднання громад дозволило збільшити власні доходи бюджетів ОТГ на 1 жителя відповідної території. В середньому показник (у порівнянні з 2015 роком) зріс на 1664 грн (з 770 грн до 2434 грн).

Тим часом у 2017 році фактичні надходження доходів загального фонду місцевих бюджетів 11 ОТГ області (з трансфертами з державного бюджету) склали 613 млн грн, що майже на 40% більше в порівнянні з показниками 2016 року.

Поделиться статьей в социальных сетях: