>

В Одесі відбулася презентація передпроектних пропозицій благоустрою Літнього театру

9 січня 2019 року відбулася презентація передпроектних пропозицій благоустрою Літнього театру Міського саду, підготовлених групою волонтерів.

Раніше своє бачення розвитку цієї території представив одесит і продюсер Дмитро Шпінарев, який запропонував створення комбінованого громадського простору з концертним майданчиком для проведення різних заходів, схожою з конструкцією залу в місті Юрмала (Латвія). Передпроектною пропозицією Дмитра Шпінарева передбачені також невеликі фуд-корти і дитячий майданчик.

Реалізацію цієї пропозиції підтримав готовий взяти участь в проекті інвестор, власник приміщень, що знаходяться на праві приватної власності, і орендарі ділянки. В процесі обговорення ця пропозиція знайшла підтримку в діячів культури і мистецтва, присутніх на обговоренні.

В свою чергу група громадських активістів висловила бажання представити власні передпроектні пропозиції щодо благоустрою території Літнього театру.

Передпроектні пропозиції, підготовлені архітекторами Аркадієм Шупляковим, Олегом Агафоновим, Олександром Гусаревим і представлені в кінозалі одеської мерії волонтерами Літнього театру, визначають відродження театру як паркової зони. Як і раніше представлена пропозиція Д. Шпінарева, пропозиція волонтерів передбачає створення громадського простору для проведення масових заходів зі сценою та екраном. Крім того, пропонується облаштувати зони вільного відпочинку, майданчики для гриля і барбекю, а в уже наявних приміщеннях облаштувати арт-галерею.

Однак таке бачення розвитку Літнього театру не враховує юридичний статус земельної ділянки та приміщень, розташованих на ній: ділянка знаходиться в оренді, будови — у приватній власності, а компроміс з власником волонтерами поки що не знайдено.

Під час презентації також було висловлено низку зауважень, які стосувалися відсутності джерел фінансування реалізації вже представлених ідей.

Відкритими залишилися питання обслуговування території, організації в’їзду-виїзду транспорту для вивезення сміття.
Крім того, облаштування в Літньому театрі зон барбекю і гриля суперечить статусу території, яка є частиною пам’ятника садово-паркового мистецтва.

За підсумками обговорення розробникам було запропоновано врахувати всі висловлені думки і зауваження. Потім ці та інші пропозиції будуть розглянуті робочою групою з питань розробки проекту благоустрою території Літнього театру, яка буде створена найближчим часом.

Проект, доопрацьований з урахуванням усіх поданих зауважень і пропозицій, буде винесено на розгляд виконавчого комітету міської ради.

Поделиться статьей в социальных сетях: