>

В Одесі вирішували, як розвивати сільське господарство за європейськими стандартами

сільське господарство за європейськими стандартами

В Одесі обговорили розвиток сільського господарства за європейськими стандартами. Під час міжнародної конференції власним баченням ситуації поділилася заступник голови ОДА Світлана Шаталова.

«Сільське господарство становить близько 12 % ВВП України. Мені здається, що це найбільший потенціал, який може використовувати економіка нашої держави. Ми повинні прикласти всіх зусиль, аби у нас була не тільки сировина, а й виробництво з цієї сировини. Для мене, наприклад, є нонсенсом те, що ми експортуємо пшеницю, а потім імпортуємо італійські макарони», – підкреслила вона, повідомляє прес-служба ОДА.

Участь у заході також взяли заступник міністра аграрної політики з питань розвитку фермерських господарств Віктор Шеремета та генеральний консул Республіки Румунія Еміл Рапча. До речі, пан Шеремета відвідав Одесу одразу на третій день після свого призначення.

«Вперше за двадцять років в бюджеті закладено півмільярда на кожен рік на розвиток сільського господарства. Україна повинна йти до будування європейської моделі розвитку аграрного комплексу. Прийняття цієї концепції дасть поштовх до розвитку малого та середнього бізнесу на селі», – зазначив він.

Конференція відбулася на базі одеської Національної академії харчових технологій. Спільно з цим навчальним закладом і центром Фрумушика-Нова облдержадміністрація вже створює агрокластер. Провідну галузь поєднають з туризмом, таким чином створивши нові робочі місця. На думку експертів, ініціатива є унікальним прикладом співпраці органів влади, бізнесу та освіти.

Окрім аграрного, на Одещині планують запустити кластер морських портів.

Зазначимо, ідея кластерного розвитку закладена у Стратегічному плані дій Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 рр.

Поделиться статьей в социальных сетях: