>

В одному із сіл Великомихайлівського району децентралізація стала очевидною — люди відчули її переваги

село Соше-Острівське

Прямуючи до села Соше-Острівське, перше питання, яке я мала поставити сільському голові Наталії Володимирівні Хоменко, це стосовно забезпечення населення водопровідною питною водою, знаючи про незадовільний стан сільського водогону ще за часів моєї роботи в райдержсанепідслужбі.

Але не встигла! Вона, ніби читаючи мої думки, зразу ж почала з того, що коли стала головою, її першочерговим завданням став водогін. Стара система водогону, побудована ще за часів Радянського Союзу, вже давно прогнила і створювала безліч проблем. Закупили та встановили дві нові башти Рожновського замість старих, замінили всю стару водопровідну мережу на нову. По вулиці Лісній провели новы труби, адже там у людей ніколи не було водопроводу. Тепер 3,5 км нового водогону забезпечують острівчан питною водою з глибинних свердловин, більш безпечною за мікробіологічними показниками та постійною за хімічним складом. На наступний рік планується відновити водогін в с.Кучурган, яке входить до складу сільської ради. Нехай там проживає небагато людей, але й про них треба потурбуватись — це ж наші люди.

Непомітно перейшли і на інші, не менш важливі, питання.

Так, дороги в селі відремонтовані. В будь-яке місце, на будь яку вулицю проїзд забезпечений. Незабаром дороги та вулиці села будуть освітлені, так як за кошти громади вже розроблено проект, а ТОВ «Острівське», яким керує Корсаков Д.Г., вже закупило прилади освітлення та кабель. В селі на вулицях, доречі, ведеться відеоспостереження.

В цій громаді чимала увага приділяється підростаючому поколінню. За кошти громади в школу придбано меблі, парти, стільці, дошки. Закуплено все необхідне і для шкільної їдальні, в якій харчуються всі учні школи за рахунок місцевого бюджету.

В селі 60 дошкільнят, для яких частково вже купили меблі в дитячий садок, що має відкритись на першому поверсі двоповерхової будівлі. Вона раніше знаходилась в занедбаному стані. На другому поверсі ремонтуються дві квартири для вчителів.

На відкриття дитячого майданчика прийшли не тільки місцеві жителі зі своїми дітками, а й з найближчих сіл з’їхались.

Дозвілля острівчани проводять в місцевому будинку культури, де проведено ремонт, замінено звичайні сільські дерев’яні лавки на сучасні стільці, закуплена апаратура для проведення концертів та дискотеки. Має село і свій місцевий ансамбль «Острівчанка», для якого вже виділені кошти на придбання сценічних костюмів.

Відповідно до двох програм, які, доречі, працюють, щорічно виділяється 20 тис. грн.. на розвиток спорту в селі (спортивні форми, знаряддя тощо), та 50 тис. грн. на матеріальну допомогу малозабезпеченим. Цього року вже отримали допомогу 5 онкохворих односельчан.

Для місцевого фельдшерського пункту, де проведений косметичний ремонт, закуплено ліки.

Не залишені без уваги і чотири сільських цвинтаря.

Наталія Володимирівна — корінна острівчанка, педагог за освітою, як і її мама, яка пропрацювала в місцевій школі завучем — обрана сільським головою вперше. П’ять років зі своєю сім’єю вона прожила в місті, але стежина знову привела її в рідне село. Вона любить його та вболіває за нього. Вона любить своїх односельців, не байдужа до їх труднощів і намагається зробити все, аби їм краще жилося в рідному селі. І односельчани вже це відчувають і відчуватимуть надалі.

Все те, що намічено та задумано, голова громади разом з депутатами сільської ради, за допомогою самих острівчан, зробить. Без всякого сумніву.

Людмила КРУГЛОВА

Поделиться статьей в социальных сетях: