>

В Окнах згадували про Великий терор

Великий терор - Окни

Верховна Рада України прийняла постанову про відзначення на державному рівні у 2017 році 80-х роковин з дня початку Великого терору в Україні. Великий терор — найменування періоду 1937-1938 років в історії СРСР, коли сталінські репресії були доведені до максимуму своєї інтенсивності. «Великий терор» отримав назву за книжкою Роберта Конквеста «Великий терор: сталінські чистки 30-х років». Масові акції залишались державною таємницею. Лише після краху СРСР та відкриття доступу до секретних архівів стало можливо охопити розмах та глибину Великого терору. В Україні за даними Служби Безпеки України тільки у 1937-1938 роках було заарештовано 267‚579 осіб, з них 122 тис. розстріляно. Протягом 1944-1953 років за участь у визвольному русі чи його підтримку 153 тис. осіб розстріляно‚ 134 тис. ув’язнено і понад 200 тис. депортовано. За 1927-1990 роки було заарештовано понад 1 млн. осіб, з яких 545 тис. були засуджені або розстріляні.

У незалежній Україні створено усі умови для вивчення долі репресованих‚ виявлення організаторів і виконавців Великого терору. Йдеться про висвітлення перед світом ще одного злочину комуністичного режиму‚ подібного до Голодомору 1932-1933 років в Україні. Ці матеріали дають підстави для міжнародного засудження більшовицької влади за геноцид і гноблення українського народу.

У Окнянській громадській бібліотеці пройшов урок-реквієм «В обіймах страху і смерті», де вшановували пам’ять за репресованими учні Окнянського відділення державного професійно-технічного навчального закладу «Захарівський професійний ліцей» 84 група першого курсу (майстер Савін Сергій Федорович). Бібліотекарі розповіли про масштабну кампанію масових репресій громадян. Переглянули відеоматеріали. Декламували вірші Анастасія Вартік та Вікторія Стингу, а на завершення заходу вшанували пам’ять хвилиною мовчання. Також була оформлена книжкова полиця «Допоки пам’ять в серці не згаса».

Поделиться статьей в социальных сетях: