>

В Окнах з’ясовували пріоритетність ремонту місцевих доріг

пріоритетність ремонту доріг - Окни

Голова Окнянської райдержадміністрації Олександр Безименко разом з головою райради Володимиром Ткачом з робочим візитом відвідали Чорнянську сільську раду. В ході візиту посадовці зустрілися з Чорнянським, Гавиноським, Топалівським, Федосіївським сільськими головами та керівниками агроформувань, що працюють на відповідних територіях.

Причиною робочої зустрічі стала ситуація, що склалась навколо доріг як в населених пунктах району, так і за їх межами.

«З обласного бюджету на ремонт дороги в напрямку села Чорна виділено майже мільйон гривень. – зауважив голова РДА, звертаючись до присутніх. – Разом з тим, уваги потребує як сама дорога, що сполучає селище Окни та Чорну, так і аварійний чорняський спуск».

З огляду на те, що фінансовий ресурс обмежений, а об’єктів що потребують ремонту багато, Олександр Сергійович запропонував визначитись з їх пріоритетністю.

Як зауважив головний архітектор Володимир Куріпко, Служба автомобільних доріг в Одеській області попередньо прорахувала вартість ремонтних робіт чорняського спуску – даний об’єкт потребує майже 7,5 млн. грн. З огляду на соціальну складову бюджету, сума для району не підйомна. Тож всі присутні погодились з думкою, що обласні кошти краще направити на ремонт самої дороги між с. Чорна та смт Окни.

Разом з тим, голова районної ради Володимир Ткач запропонував використовувати й інші джерела фінансування. Зокрема Володимир Григорович наголосив на можливості проведення таких ремонтів через місцеві ініціативи, коли використовуються не лише бюджетні кошти, а й приватний капітал – фактично гроші місцевих фермерів, підприємців, населення. Безумовно, така ініціатива нова для нашого району, але вже широко практикується в різних куточках України та дає добрий результат.

пріоритетність ремонту доріг - Окни - 1

«Запровадження такого механізму співфінансування призведе до вироблення солідарної відповідальності в кожного, хто долучиться до такої важливої справи. – Підтримав голову райради Олександр Безименко. – За кожну вкладену копійку ви зможете, по-перше — спросити, контролюючи якість виконуваних робіт, по-друге — проконтролювати вантажопотік по відремонтованій дорозі».

Загалом, прийшли до висновку, що потрібно прорахувати вартість ремонту в різних варіантах та визначитись з механізмом пайової участі місцевого бізнес, повідомляє Окнянська РДА.

Поделиться статьей в социальных сетях: