>

В Окнянській райраді знову спекулюють мовним питанням

Окнянский район

В Окнянській районній раді вирішили тишком-нишком проголосувати за один скандальний документ. Для цього безпосередньо перед сесією райради депутатам роздали звернення до президента, аби ті не мали часу із ним детально ознайомитися. Лише пояснили їм, що то прохання не відміняти 8 Березня. Та в самому тексті йдеться зовсім про інше. Ось деякі цитати:

«Також вважаємо недопустимим будь-які звуження статусу російської мови, яка є базовою мовою для повсякденного спілкування в Одеській області та Окнянському районі.
Ми, депутати Окнянської районної ради, поважаємо рідну мову…, але ми не будемо терпіти, щоб хтось нав’язував нам та нашим виборцям, якою мовою нам спілкуватися у повсякденному житті».

Це слова з листа до президента, який хотіли поставити на голосування депутати фракції райради «Батьківщина» — під керівництвом Ігоря Платона та Олега Білоуса. Як виявилося у нас всім забороняють спілкуватися російською в себе в дома (де сидить «маленький бАндерчик» та б’є всіх лопатою по язиці — за кожне російське слово).

Мабуть далі мав бути лист до Путіна, з проханням захистити їх… і це в прикордонному районі. Захотіли другий Донецьк-Луганськ?

Та в Окнянському районі за столом сидять українці, росіяни, молдовани, болгари та ін. І всі розуміють один одного.

Варто додати, що в Окнянському районі основна мова спілкування — українська.
Самі ж події розвиваються перед виборами до Окнянської селищної ОТГ, які відбудуться 29 квітня. І, як зазвичай, напередодні всіх виборів починаються спекуляції мовним питанням. 

Сергій КОДИМСЬКИЙ

Поделиться статьей в социальных сетях: