>

В Роздільній вирішили, що вчити безпеці треба змалечку

безпека життєдіяльності

У жовтні у навчально-виховних закладах Роздільнянського району проходять «Тижні знань безпеки життєдіяльності». Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області відвідують школи, розповідають учням правила безпеки життєдіяльності та навчають їх, як поводити себе у різних екстремальних ситуаціях.

Так, нещодавно співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели для учнів 9-х та 11-х класів загальноосвітньої школи №4 I-III ступенів м. Роздільна, що на вулиці Муніципальна та провели відкритий урок на тему: «Небезпечні знахідки. Правила безпечної поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, часів минулих війн». Захід проходив у цікавій ігровій формі: рятувальники навчали старшокласників — правил безпечної поведінки при виявленні боєприпасів, часів минулих війн.

Зокрема, коли і де знаходять виухонебезпечні предмети, як убезпечити себе та оточуючих від трагедії, що потрібно робити у разі їх виявлення та у які служби екстренного виклику, необхідно телефонувати у таких екстренних ситуаціях, повідомляє Роздільнянська РДА.

r2

Майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал розповів юнакам та дівчатам про кілька останніх випадків виявлення населенням у 2016 році вибухонебезпечних предметів на території Роздільнянського району.

Також, він розповів учням про ситуацію з виявленням та знешкодженням вибухонебезпечних предметів, часів минулих війн в Одеській області. «За 9 місяців 2016 року піротехнічна група аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області здійснила 183 виїзди, під час, яких одеські піротехніки вилучили та знешкоджили 4317 одиниць вибухонебезпечних предметів, часів минулих війн та обстежили територію загальною площею понад 27 Га. Зокрема, 541 — артилерійських снаряди, 59 – мінометних та 12 – інженерних мін, 62 – гранати, 37 – авіабомб та 3587 – набоїв та 19 інших вибухонебезпечних предметів», — розповів старшокласникам рятувальник.

Також, співробітник ДСНС України розповів учням про трагічні випадки з дітьми, що сталися в інших регіонах нашої країни, коли внаслідок необережного поводження з вибухонебезпечними предметами гинули або отримували важкі мінно-вибухові травми.

У кінці уроку співробітник ДСНС України розповів старшокласникам, яких фахівців готують вищі навчальні заклади ДСНС України та ознайомив майбутніх випускників з правилами та умовами вступу до них.

«На сьогоднішньому відкритому уроці, я взнав для себе чимало корисної інформацією. — Зокрема, я ознайомився із різними різновидами вибухонебезпечних предметів, фактори ураження внслідок їх вибуху. А також, як правильно поводити себе при виявленні різних вибухонебезпечних предметів та у які служби екстренного виклику потрібно телефонувати у таких ситуаціях — «101» — рятувальникам, «102» — поліцію та повідомити органи місцевої влади. Ці знання знадобляться мені у подальшому житті, я розповім про небезпеку, які несуть боєприпаси своєму молодшому брату та своїм знайомим, адже це важливо знати усім», — розповів Михайло Шинкаренко, учень 9 класу, загальноосвітньої школи №4 м. Роздільна.

Співробітники ДСНС України сподіваються, що учні раз та назавжди засвоять усі правила безпечної поведінки з вибухонебезпечними предметами, а значить, надзвичайних подій в їх житті, не буде.

Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській області

Поделиться статьей в социальных сетях: