>

В селі Ройлянка року пройшли перші районні військово-спортивні змагання «Ігри патріотів»

військово-спортивні змагання «Ігри патріотів»

17 травня 2018 року вперше були проведені районні військово-спортивні змагання «Ігри патріотів» в с. Ройлянка. Ініціатива започаткування таких змагань була висловлена громадською організацією «Українська Бесарабія». Голова ГО Сирбу А.В. запропонувала присвятити «Ігри патріотів» воїнам, які воюють, воювали і які загинули в зоні АТО. З цим і звернулися до голови Саратської районної адміністрації Лобана А.А., який не лише підтримав цей задум, а й проконсультував стосовно організації цього заходу. Далі хочеться подякувати патріотичним депутатам районної ради, які виділили досить значні кошти — 40 тис. грн. на закупівлю інвентаря, призів та продуктів для харчування учасників.

З організаційних питань Ройлянська ЗОШ отримала підтримку від усіх організацій, до яких зверталася, починаючи від рідного управління освіти і особисто Гайдук Н.О., воєнкома Скрипника І.О, прикордонної служби Фараонівського посту і особисто Вербового І.В.

І змагання вдалися на славу! Після урочистої частини: підняття прапору і звучання Гімну учасники проголосили молитву-клятву до України, їх привітали голова Саратської районної адміністрації Лобан А.А., голова районної ради Переправка Ю.П., директор школи Горбан Р.І. Прикордонники приготували подарунок — показовий розбір і збирання автомату і виступ кінолога із службовою собакою.

Розпочався перший конкурс «Шикування, рапорт, пісня і стрій». Участь у змаганнях прийняли чотири команди: «Вільні вовки» (Ройлянська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Добровольці» (Успенівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Українські соколи» (Забарський НВК), «Патріот» (Надєждинська ЗОШ І-ІІІ ст.) Юні військові продемонстрували виправку не гіршу ніж у солдат Збройних Сил України, приємно вразивши журі цього конкурсу — Лобана А.А. і Скрипника І.О. Дощик учасникам зробив паузу і всі побігли на інтелектуальні конкурси «Історична вікторина» і «Спортивна вікторина», які судили також профі –учитель Петропавлівської ЗОШ, учасник АТО Журавель В.І. та учитель захисту Вітчизни, пенсіонер Полторак С.П. І сама природа сприяла цим змаганням — вийшло сонечко! Спортивна естафета на шкільному подвір’ї супроводжувалася гучною підтримкою вболівальників. Далі долали «Смугу перешкод» під пильним оком Бондаренко М.П. і Вербового І.В., а Переправка Ю.П. уважно стежив чи не допускають помилки у співзвучному його прізвищу конкурсі «Переправа» разом із Сирбу Ю.Ф. (учитель Новоселівської ЗОШ ), а випускник Ройлянської ЗОШ, а нині районний депутат Матвійчук С.Ю. оцінював конкурс «Маятник» разом із Ротарем В.В.

Допомогли уявному пораненому на «Медичній станції», де їхню вправність оцінили фахівці Ротар В.В. і Клевець О.Г. Конкурс капітанів (стрільба із пневматичної гвинтівки) розпочався з майстер-класу воєнкома Скрипника І.О., який і розказав, і показав як правильно стріляти. Після перетягування линви вже здавалося, що учасники витратили всі сили, але ні — їх ще вистачило і на показ художніх номерів.

Найприємніша мить усіх змагань — нагородження: І місце — «Вільні вовки» (Ройлянська ЗОШ І-ІІІ ст.), ІІ місце — «Добровольці» (Успенівська ЗОШ І-ІІІ ст.), ІІІ місце — «Патріот» (Надєждинська ЗОШ І-ІІІ ст.). Усі команди-переможці отримали кубки, грамоти, набір м’ячів, шахів, шашок, тенісних ракеток, блокнотів кожному учаснику. Всі інші — такі ж призи, але без кубків. Усі перераховані подарунки придбані за кошти районного бюджету, підбір подарунків за рекомендацією управління освіти. Але на цьому подарунки не закінчилися — за перемогу в етапах гри усі команди отримали настінні годинники від ГО «Українська Бесарабія», грошові премії від ТОВ «Ройлянка» за призові місця і участь 800, 600, 400, 200 –відповідно. ТОВ «Злагода» підтримала забарських і ройлянських спортсменів, подарувавши кожному по 100грн., а також цінний подарунок — тенісний розбірний стіл за І місце і, нарешті, «суперприз» команді— переможцю змагань від матері воїна-героя, який загинув в АТО Сирбу А.В. і волонтерів Ротаря В.В. та Райнова Б.І. — копіювальний пристрій.

Дякуємо, також за грошову підтримку Дімову А.А. (засновнику ТОВ «Ройлянка») — 5 тис. грн., ГО «Українська Бесарабія» — 5 тис. грн., Ройлянська сільська рада — 3тис. грн.

Маємо надію, що ці змагання з року в рік збиратимуть все більше і більше патріотів України!

Маковецька Л.В.,
секретар ГО «Українська Бесарабія»

Поделиться статьей в социальных сетях: