>

В селі Ухожани Балтського району вперше відбулося свято вулиці

Свято вулиці - Балтський район - село Ухожани

Рідна вулиця! Починається вона із батьківського порогу, стежини до хати, що ніжно стелиться в садочку. А ще, вона починається із маминої колискової. Для кожної людини найдорожча та вулиця, де вона народилася та де проживає. В селі Ухожани Балтського району вперше відбулося свято вулиці.

Вулиці, як і люди, мають свої біографії. У кожної вона своя. Тільки на своїй вулиці людина може так близько спілкуватись з природою, розуміти її душею.

Після пісні у виконанні Майї Руденко «Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались» ведучі розповідають про історію своєї вулиці.

— Тут, де знаходиться ваша вулиця було поле. Село розросталося, і людям потрібно було десь селитися. А права сторона була поближче до ставка та сусіднього села Волове, куди часто приїздили чумаки і привозили сіль. Люди будували житло, але навіть і не думали обгороджуватися тином – не хотіли псувати красу поля та відмежовуватися від неї. От і виявилось, що живуть вони «на полі». Так ця назва і залишилась…

Під пісню «Ласкаво просимо» мешканці вулиці вручили хліб сільському голові А.І.Снігуру, який в свою чергу привітав односельців з цим чудовим святом та побажав, щоб воно стало традиційним.

Перш за все організатори свята подбали про те, аби належним чином відзначити шановних старожилів вулиці: Надію Олексіївну Ухожанську, Ганну Йосипівну Городецьку, Ганну Лаврентіївну Балабанову, Ольгу Кононівну Гончарук, Тетяну Петрівну Чорнолуцьку та Марка Залмановича Смолянецького. Їм у дарунок прозвучала пісня «Разговор с портретом» у виконанні Лариси Шендерук.

Привітали на святі дітей війни: Ганну Йосипівну Городецьку, Віктора Парфенійовича Демченка, Лідію Петрівну Трубач , Станіславу Федорівну Крячик, Галину Василівну Мельник, Катерину Захарівну Ковальчук, Майю Григорівну Чорну, Марію Якимівну Шевцову. У подарунок пролунала пісня у виконанні Майї Руденко «Венский вальс».

Особливі слова пошани та вдячності на святі прозвучали на адресу учасників війни, жителів вулиці «Поле» — Надії Олексіївни Ухожанської, Ганни Лаврентіївни Балабанової, Ольги Кононівни Гончарук та Тетяни Петрівни Чорнолуцької.

Привітання линули і на адресу багатодітних сімей Матєвосових, Тарлапанів та Осадчуків, молодих батьків – сім’ю Плис, у яких цього року народилася малесенька донечка Євочка, депутата сільської ради Олени Сергіївни Городецької, яка й була ініціатором цього чудового свята.

Багато щирих привітань прозвучало тваринникам, чия важка праця заслуговує найбільшої пошани. Це, передусім, жительки вулиці Ганна Лаврентіївна Балабанова, Олена Володимирівна Тарлапан, Майя Григорівна Чорна та Олена Сергіївна Городецька. Ці прекрасні жінки неодноразово отримували нагороди за високі досягнення в нелегкій праці.

Свого часу не легку місію завідуючої ферми виконувала мужня та активна жінка — Ганна Василівна Демченко, яка нині є головою ветеранської та інвалідної організації , депутатом районної ради. Ганна Василівна бере активну участь у житті села, переймається проблемами ветеранів, інвалідів, пенсіонерів та просто знедолених людей.

Ну а яке ж свято у селі без щирої української пісні. Їх чимало знають жителі Ухожан, а по новому — Новополля. А тому звучали вони на все село до пізнього вечора. Не обійшлося й без традиційного застілля з варениками, холодцем та іншими святковими стравами.

Поделиться статьей в социальных сетях: