>

В соціальних закладах Одещини проведуть термінові протипожежні заходи

першочергові протипожежні заходи - соціальні заклади Одеської області

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов доручив терміново провести першочергові протипожежні заходи, що не потребують значних фінансових витрат, в усіх соціальних закладах Одеської області, де виявлені відповідні порушення. Про це він заявив під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації.

«На об’єктах, у яких виявлені порушення в ході перевірок ДСНС, треба починати з елементарних заходів. На багатьох з них не існує звичайних планів евакуації, або, наприклад, протипожежні виходи заставлені, стіни оздоблені вогненебезпечними матеріалами, вогнегасники не заправлені. Елементарно немає звичайної кнопки для того, щоб у разі пожежі спрацював звуковий сигнал і сигнал було подано на пульт виклику служби “101”. Така кнопка коштує недорого. Це елементарні речі! Звичайно, що проекти встановлення сучасної протипожежної сигналізації — це більш дорого та складно зробити. Кошти будуть виділені та використані максимально ефективно. Наразі швидке виконання переліку першочергових заходів дозволить цим закладам працювати далі», — зазначив Максим Степанов.

Відповідальність покладено на профільні департаменти: освіти і науки, охорони здоров’я, соціальної та сімейної політики Одеської облдержадміністрації, а також голів районних державних адміністрацій та міських голів міст обласного значення в регіоні.

Перевірки головного управління ДСНС України в Одеській області тривають з 25 вересня. Станом на 12 грудня з 1692 об’єктів в регіоні перевірено 1565. Також до Головного управління звернулось 19 суб’єктів господарювання щодо проведення позапланової перевірки з питань пожежної та техногенної безпеки в закладах, які належать їм на правах приватної власності.

В ході перевірок, через порушення правил пожежної безпеки складено 1585 адміністративних протоколів на керівників та відповідальних посадових осіб. До суду, в свою чергу, направлено 127 адміністративних позовів щодо вжиття заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи об’єктів. З них на розгляді знаходяться 72. По 4 позовам прийняті задовільні рішення. Мова йде про Петрівський Державний агарний технікум у Лиманському районі, Державний заклад «Дитячий спеціалізований клінічний санаторій «Хаджибей» у Біляївському районі, комунальний заклад «Обласна психіатрична лікарня №4» у місті Білгород-Дністровський, а також Державний навчальний заклад «Кілійський професійний ліцей».

Поделиться статьей в социальных сетях: