>

В Татарбунарській ЦРБ пройшов  інформаційний експрес-огляд «Поштова марка — історія в мініатюрі»

Перші поштові марки з’явилися в часи створення незалежної Української Народної  Республіки. У червні 1918 р. в Києві було видано 6 марок, авторами сюжетів яких були художники-графіки Г.Нарбут та А. Середа. Після цього лише з 1992 р. в Україні знову почали друкуватися поштові марки. Укрпошта за всі роки незалежності випустила 1 659 унікальних поштових марок. Неодноразово українські знаки поштової оплати були відзначені високими міжнародними нагородами.

 

Для відзначення 100-річчя  випуску перших українських марок, а також популяризації вітчизняної філателії, яка є культурним надбанням українського народу,  в Татарбунарській центральній районній бібліотеці проведено  інформаційний експрес-огляд «Поштова марка — історія в мініатюрі».  Студенти  Татарбунарського ПТАУ  дізнались  про історію створення перших українських марок  та завдяки  відеоперегляду ознайомились з усіма випусками стандартних поштових марок, які друкувались   з 1918 по 2017 роки.

Про захоплення філателією розповіли у своїх  виступах  працівник дитячої бібліотеки  Герасим  Катерина  та бібліограф районної бібліотеки Телятник Тетяна. Вони  ґрунтовно розповіли про виготовлення поштових марок,  їх тематику,  формат, тиражі.

У бібліотеці організовано тематичну викладку,  на якій представлено приватну колекцію поштових марок, яка досить цікава та різноманітна: флора і фауна України,  кораблі, космонавтика, народні свята, традиції та інше. Окремо хочемо подякувати Татарбунарському відділенню Укрпошти  за надані зразки діючих поштових марок,  з якими  мали нагоду  ознайомитись студенти.

Бібіліотекар відділу обслуговування Татарбунарської РЦБ Мазур І.В.

 

 

Поделиться статьей в социальных сетях: