>

Криничанці отримують відшкодування втрат, які зазнали через спалах африканської чуми свиней

засідання комісії з приводу закінчення карантину у селі Василівка

У п’ятницю, 24 листопада, відбудеться засідання комісії з приводу закінчення карантину у селі Василівка Біляївського району. Його розпочато у жовтні через спалах африканської чуми свиней. Про це повідомив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Терещук, повідомляє прес-служба ОДА.

Також карантин через спалах АЧС, триває у селі Криничне Болградського району. Його термін спливає у другій половині грудня. В обох населених пунктах проводять комплекс оздоровчих заходів, затверджений рішеннями Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій. Щоб зупинити поширення вірусу, свиней в районах вилучили та утилізували. Усього за період карантину у Біляївському районі було ліквідовано 254 свиней, у Болградському – 79.

«Мешканцям та підприємцям, які втратили поголів’я, відшкодують втрати. У Болградському районі підготовлений пакет документів, яким передбачено відшкодування у розмірі більше 115 тисяч гривень. Їх виплатять з резервного фонду районного бюджету. Причиною спалаху стало занесення вірусу з інших областей. Зараз ми встановлюємо транспорт, який “пройшов” через наші пости і “зайшов” на територію. З моменту спалаху всі дороги обстежуються і ми робимо все, щоб транспорт не “вийшов” з території цих районів», — наголосив Олександр Терещук.

Зазначимо, в господарствах після вилучення тварин проведена первинна дезінфекція, потім після очистки приміщень зроблена повторна дезінфекція. Також відбулись заходи з дератизації приміщень та територій господарств. Перед зняттям карантину буде проведена третя заключна дезінфекція. На даний час у зазначених пунктах продовжується проведення робіт відповідно до затверджених Планів заходів, на в’їздах та виїздах функціонують карантинно-поліцейські пости.

Поделиться статьей в социальных сетях: