>

Великий терор

День пам'яті жертв політичних репресій 1937-1938 років - Татарбунари

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій 1937-1938 років. Ця дата встановлена з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології. Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнавали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.

З метою формування національної свідомості, патріотичного виховання учнівської молоді та гідного вшанування жертв масових розстрілів в Татарбунарській центральній районній бібліотеці проведено годину пам’яті «Репресії мовою документів» із студентами ПТАУ. Працівники разом з юним поколінням здійснили екскурс в історію нашої країни, переглянувши документальні відеоматеріали про трагічні події того часу та ознайомившись з виставкою видань «Великий терор». Бібліотекарі розповіли про Національний історико — меморіальний заповідник «Биківнянські могили», де знаходиться найбільше в Україні поховання жертв масових політичних репресій. Згадали й інші місця масових поховань жертв політичних репресій 1937-1938 рр.: Рутченкове поле (Донецьк), район Парку культури та відпочинку (Вінниця), П’ятихатки (Харків), Католицьке кладовище (Умань), Єврейський цвинтар (Черкаси), село Халявин (Чернігівщина), Другий християнський цвинтар (Одеса), 9-й км Запорізького шосе (Дніпро). У Західній Україні після 1939 року також з’явились місця масових поховань, зокрема урочище Дем’янів лаз (Івано-Франківськ), урочище Саліна (Львівська область), Тюрма на Лонцького (Львів).

Присутні вшанували пам’ять тих, хто загинув від злодіянь більшовицького режиму хвилиною мовчання. Це наша історія, тому ми не маємо права забувати. Нікого і нічого.

Мазур И. В., бібліотекар РБ

Поделиться статьей в социальных сетях: