>

Відбудеться суттєва перевірка діяльності управління Держгеокадастру на Одещині

перевірка діяльності управління Держгеокадастру

Перевірити інформацію щодо зловживань з боку управління Держгеокадастру та передати виявлені факти у прокуратуру. Таке розпорядження під час апаратної наради надав голова Одеської ОДА. Окрім того, Максим Степанов доручив зібрати відгуки від голів РДА щодо проблем із наданням земельних ділянок у користування місцевим жителям. Зокрема, у деяких районах Одещини мешканці скаржаться, що землю, якою вони користувались багато років, наразі «віддають» невідомим людям, повідомляє прес-служба ОДА.

«У Біляївському районі, наприклад, є фермер, який десять років поспіль займався там садівництвом. Управління Держгеокадастру надало йому дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Водночас, на тій самій ділянці, площею 10 га, ви надали дозвіл іншим громадянам, які в найкоротший термін встигли подати на затвердження погоджений усіма органами проект землеустрою щодо передачі цих земельних ділянок у власність. При цьому, не зрозуміло, чому від фермера в управлінні вимагали дозвіл погодження з Маяківською сільрадою, а в іншому випадку ви не вважали потрібним навіть направити листа до сільради, не говорячи вже про отримання дозволу!» — наголосив Максим Степанов.

Представник Управління Держгеокадастру в Одеській області Сергій Вербовщук зазначив, що «управління не надає нікому жодного пріоритету у відведенні земельних ділянок» і пообіцяв розібратись із ситуацією.

«В управлінні Держгеокадастру в Одеській області на якомусь етапі вирішили, що приватизація землі в країні вже відбулась і, начебто, уся земля в регіоні належить їм. Я вам маю сказати, що це не так, вона вам не належить! Ця думка є дуже помилковою, бо на ваші дії скаржаться місцеві жителі, і повірте, ви не зможете оформити землю на кого завгодно, нібито прикриваючись законом», — підкреслив Максим Степанов.

Також голова ОДА наказав чиновникам розібратись, чому заявлені земельні аукціони відбуваються у повільному темпі. Управління Держгеокадастру планувало виставити у цьому році на аукціон 12 тис га, але за три квартали торги відбулися лише щодо 3 тис 451 га.

Поделиться статьей в социальных сетях: