>

Відверта розмова на всю країну

з’їзд політичної партії «Народний фронт»На фото: Володимир ГРОЙСМАН та Арсеній ЯЦЕНЮК — теперішній та колишній Прем’єр-міністри України

11 листопада в Києві відбулася, без перебільшення, знакова подія в політичному та суспільному житті країни — черговий з’їзд політичної партії «Народний фронт», партії, яка перемогла на останніх парламентських виборах восени 2014 року. У «НФ» друга за чисельністю фракція в парламенті. Останній раз представники цієї політичної сили збиралися на з’їзд понад трьох років тому. Через те у суспільства вже давно назріло запитання до «фронтовиків»: «Коли?» Вони не соромляться на загал звертатися один до одного просто за іменем: «Володя, Арсеній, Арсен, Павло, Андрій…» І це не фамільярність, бо це справжня СИЛЬНА КОМАНДА ДЛЯ СКЛАДНИХ ЧАСІВ. Можливо, тут виникнуть у декого заперечення. Та давайте згадаємо не таку вже й давню нашу історію.

Україна народжена у вогні

Чотири роки тому на Майдані починалася нова Україна. Під пострілами, у вогні народжувалася українська нація. Крізь дим палаючих шин з’являлося наше майбутнє. Тоді ми перемогли. Вирвали свободу. Визволили державу з полону. Державу, пограбовану бандою Януковича. Знекровлену і знесилену. На яку вже за кілька днів нападе Росія. Окупує Крим. Почне війну на сході. І знову поллється кров.

Хтось мав взяти на себе відповідальність. І першим це зробив УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД. А разом з ним усю повноту політичної відповідальності за країну взяла на себе політична партія «Народний фронт» — команда, яка згуртувалася та загартувалася на барикадах Майдану — сильна команда для найскладніших часів.

Політика — справа невдячна, її навіть називають брудною справою. В політику можна стрімголов увірватися на саму вершину, і так само реактивно звалитися головою донизу. Часто-густо «допомагають» в останньому дійстві політичні опоненти, такі собі, «спеціально навчені люди».

Після того, як президент-утікач в лютому 2014 року Віктор Янукович утік з країни, його вірнопідданні голова Верховної Ради України Володимир Рибак та в.о.прем’єр-міністра Сергій Арбузов теж розчинилися у просторі, країна залишилася некерованою. Під куполом Верховної Ради на вул. М. Грушевського у Києві засідали розгублені народні депутати. «Регіонали» без свого баті, мов огидні щури, попіджимали свої облізлі хвости і заховалися в нори. Саме на їх совісті було «боготворіння» і абсолютна, безмежна, холопська підтримка Януковича, який зрадив Україну і закликав Путіна, аби той ввів свої війська до України.

 з’їзд політичної партії «Народний фронт» - Остапенко

На фото: черговий з’їзд політичної партії «Народний фронт»

Країною треба було управляти. Перше — обрати голову Верховної Ради. Були висунуті дві кандидатури: народний депутат-мажоритарник Петро Порошенко і представник «Народного фронту» Олександр Турчинов. Петро Олексійович виявився «далекоглядним» — він одразу відмовився, бо його цілком очевидні наміри були спрямовані на президентське крісло, яке достроково виявилось вакантним.

Другою, і, напевне, єдиною кандидатурою, був Олександр Турчинов. Довгий час він був, м’яко кажучи, не таким яскравим політиком, від якого засліплювало б очі. Але все ж погодився очолити парламент в такий найдраматичніший період новітньої України. За Конституцією України він став також в.о. Президента України.

Треба було ще обрати уряд і прем’єр-міністра. Бажаючих — «хоч греблю гати» — нуль. Потрібен був ще один такий «обезбашений» як Турчинов, який не побоявся би взяти на себе відповідальність за долю усієї країни. І такий, на щастя, знайшовся — Арсеній Яценюк. Варто нагадати, що коли Арсеній очолив уряд, на рахунку казначейства було всього 108 тис. грн., що за валютним курсом на той час складало близько 10 тис. дол. США.

Від рішучості і правильності дій цих «новобранців-добровольців» безпосередньо залежало все: обороноздатність, робота промисловості, проходження зимового періоду і безмежна кількість всього іншого. І ці двоє хлопців-«камікадзе» не побоялись. А той, хто зараз лиє на них бруд — мінімум — некомпетентні в тому, а найчастіше — брехливі, боязливі та нікчемні політики-невдахи.

Два прем’єри — чинний та колишній — об’єдналися

Яценюк очолював уряд 777 днів, а потім його «пішли». Зусиль до того доклали відомі усім особи — нинішній президент та невтомна «борчиня» за президентське крісло, неперевершений майстер світового масштабу в боях без правил під політичною ковдрою і поверх неї, геній безмежного популізму — Юлія Тимошенко. Арсенія Петровича незаслужено дискредитували, і він грюкнув дверима Верховної Ради, стоячи за трибуною якої, гучно подав у відставку.

 з’їзд політичної партії «Народний фронт»

На фото: черговий з’їзд політичної партії «Народний фронт»

Але не все так сталося як гадалося. Протеже Петра Порошенка Володимир Гройсман, який замінив Арсенія, досить швидко довів, що він не «ручний» олов’яний солдатик президента. Новий прем’єр, який до цього посідав посаду віце-прем’єр-міністра в уряді Яценюка, став діяти на новій посаді так, як навчив його колишній начальник: самодостатньо, впевнено, з користю для країни, і не зраджуючи товаришів та колег. Для президента це стало цілковитою несподіванкою.

Володимир Борисович теж прийшов на з’їзд. Разом з Яценюком вони не скупились в компліментах на адресу один одного. Арсеній назвав Володимира другом, а Володимир відповів тим, що Арсеній — справжній лідер.

А ще наостанок свого виступу Володимир Борисович сказав: «Наша головна мета, щоб українців було більше, у нас має народжуватися більше дітей!» Як же його після цього не любити, отже, українці — до роботи!

«Кривавий пастор» — образа чи комплімент

На з’їзд «Народного фронту» прибуло близько 450 делегатів з усієї України, журналістів — таке враження, що теж не менше, і також з усіх куточків нашої держави. «Фронтовики» представили суспільству усіх своїх міністрів діючого уряду та депутатів. Перші звітували про реформи в країні, які вони впроваджують через свої міністерства. І оскільки А. Яценюк знаходився в основному у першому ряді учасників форуму, або ж на сцені, то він був мало досяжним для журналістів. Тож головними ньюсмейкерами «Народного фронту» були секретар РНБО Олександр Турчинов та міністр МВС України Арсен Аваков. Як тільки-но ті підіймалися зі свого стільця, усі представники четвертої влади разом з мікрофонами, фотоапаратами, відеокамерами і штативами мерщій бігли за ними. Ті ж на коментарі не скупилися.

 секретар РНБО Олександр ТУРЧИНОВ інтерв’ю Владиславу ОЗАРІНСЬКОМУ

На фото: секретар РНБО Олександр ТУРЧИНОВ дає ексклюзивне інтерв’ю головному редактору видання «Народна думка» Владиславу ОЗАРІНСЬКОМУ

Олександр Турчинов посів посаду секретаря РНБО після позачергових виборів президента. Він насправді пастор, бо є віруючою людиною. А на запитання, чи не ображається він на прізвисько «кривавий», відповів: «Мене і раніше називали пастором, але росіяни додали «кривавий», мабуть вважаючи, що я їх кров’ю снідаю, а інколи і вечеряю. Якось я спокійно до цього ставлюсь, навіть звик. Я думаю, що це прізвисько краще, аніж те, що українці дали Путіну».

Перебуваючи зараз на займаній посаді, Олександр Валентинович, з усією своєю християнською толерантністю та терпимістю, бере безпосередню участь у запуску сучасних бойових ракет, які випускає український оборонний комплекс. Усі вони, в разі потреби, будуть адресовані нашому ворогу. Хто читав Біблію, той знає правило, яке в ній написано: «Хто до нас з мечем прийде, той від меча і загине».

з’їзд політичної партії «Народний фронт» - Турчинов

На фото: секретар РНБО Олександр ТУРЧИНОВ — Хто сказав, що він не посміхається, подивіться, яке миле обличчя.

На з’їзді О. Турчинов розповів, що коли на нас напала Росія, не отримавши військової допомоги від стратегічних партнерів, ми змушені були розраховувати тільки на себе. Тому дуже швидко було відновлено потенціал оборонної промисловості, що нині повністю забезпечує Збройні Сили й інші силові структури всією необхідною зброєю та військовою технікою. Розробляється нова перспективна зброя, відновлюється потужний ракетний потенціал. На новому обладнанні здійснюється повний цикл виробництва боєприпасів, які раніше в Україні не вироблялись.

Для нас одним із пріоритетів є проведення реформ згідно зі стандартами НАТО, зокрема, досягнення сумісності сил і засобів суб’єктів сектора безпеки і оборони України з силами і засобами відповідних структур країн-членів Альянсу, що забезпечують у майбутньому набуття членства в НАТО та захист України шляхом участі у міжнародній системі колективної оборони.

Секретар РНБО зазначив, що коли проти нашої країни ведеться системна і жорстока війна з боку Росії, то ми не маємо іншої альтернативи, окрім як перемогти у цій війні. Але для цього потрібна мобілізація всіх ресурсів держави, ефективна взаємодія і координація між усіма складовими оборонної та безпекової сфери в Україні.

Незламний Арсен

з’їзд політичної партії «Народний фронт» - Аваков

На фото: Арсен АВАКОВ, міністр внутрішніх справ України

За кілька днів до проведення вказаного з’їзду «Народного фронту», в парламенті «з тріском» було провалено постанову про відставку міністра внутрішніх справ А. Авакова. Кілька десятків голосів «за» — це все, на що спромоглися деякі парламентські діячі. Чому це питання знову було порушено? А тому, що вже вся Україна знає, що президенту Аваков незручний, і він усіляко не може його прибрати. І не може це зробити через те, що Арсен Борисович виявився, напрочуд, цілеспрямованим, стійким до політичного шантажу, і, головне, професійним у дорученій йому справі. До того ж, у нас, все-таки, парламентсько-президентська республіка, де на посаду такого міністра затверджує та звільняє з неї — український парламент. І нічого президент з цим зробити не може — вимога Конституції України.

Тож провалення відставки лише додало йому, Арсену, ім’я якого в перекладі з древньогрецького означає «мужній», даруйте, ще більше мужності та впевненості. Отже Арсен Борисович доповів присутнім на з’їзді, та власне кажучи, й усій Україні про наступне, а «господарство» у нього — чимале.

Базовий результат роботи МВС — зростання довіри населення. Згідно з соціологічними дослідженнями, добровольчим батальйонам довіряють 53,9% опитаних, Національній гвардії України — 52,6%, Державній службі з надзвичайних ситуацій — 50,5%, Державній прикордонній службі — 46,4%. Довіра до поліції зросла за останні півроку на 4,5%, а окремо до патрульної поліції — на 5,5%, з 47,5% до 53%. Важливим показником є динаміка результатів роботи Національної поліції. За 9 місяців цього року на 26% зросла кількість розкритих злочинів, за якими особам повідомлено про підозру.

НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ: патрульна поліція працює у 33 містах; запрацювала дорожня поліція. З метою підвищення ефективності боротьби зі злочинністю та тероризмом створено тактичні поліцейські підрозділи. У 15 регіонах працює поліція спецпризначення «Корд».

ДЕРЖАВНА МІГРАЦІЙНА СЛУЖБА: постійно зростає кількість офісів з надання адміністративних послуг та додаються онлайн-послуги. Впроваджено оформлення ID-карток та біометричних паспортів.

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА З АДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ: створено 114 місцевих пожежно-рятувальних підрозділів; до 20 хвилин скорочено час прибуття до найвіддаленіших населених пунктів. Набирає обертів проект «Вогнеборці-добровольці». Розпочав роботу перший в Україні Центр безпеки громадян.

ДЕРЖАВНА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА: 150 прикордонних пунктів підключені до бази даних Інтерполу; пункти пропуску обладнані засобами біометрії; створюється принципово нова інтелектуальна система охорони та оборони державного кордону.

з’їзд політичної партії «Народний фронт» - Одеська область

На фото: прекрасні представниці делегатів з’їзду з Одеської області

НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ: за стандартами НАТО створено бригаду швидкого реагування та Центр підготовки інструкторів.

СЕРВІСНІ ЦЕНТРИ МВС: запущено в дію 50 сучасних центрів по всій країні, 20 мобільних сервісних центрів у повному обсязі надають послуги в віддалених районах та селах. Впроваджено оформлення міжнародних посвідчень водія. Запущено нові онлайн-сервіси: оформлення заявки на отримання довідки про відсутність судимості та отримання витягу з Єдиного державного реєстру. Всього у системі МВС вже доступні 14 онлайн-послуг.

Це лише частина того, про що «Народний фронт» доповів своїй нації. Розумний — цінуватиме, байдужий та упереджений — скаже, що це все не так, або йому геть байдуже. Тож будьмо справедливими, чесними та небайдужими, бо все одно — нас таких більше. Адже ми любимо свою країну — Україну, і усім серцем бажаємо їй добра.

Владислав ОЗАРІНСЬКИЙ

Поделиться статьей в социальных сетях: