>

Високий рівень захворюваності на кір у деяких районах області змусив продовжити шкільні канікули

захворюваність - кір - зимові канікули

У районах Одеської області з високим рівнем захворюваності на кір подовжать зимові канікули в загальноосвітніх навчальних закладах до 20 січня. За цей період із населенням буде проводитися масова роз’яснювальна робота щодо обов’язкової вакцинації дітей, а також осіб із так званих “груп ризику” — працівників медичної та освітньої сфер, повідомляє прес-служба ОДА.

Відповідальність за виконання даного рішення покладено на голів райдержадміністрацій Одеської області. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов на комісії з питань ТЕБ та НС щодо заходів недопущення подальшого розповсюдження захворюваності на кір серед населення Одеської області. Скайпом до засідання долучилися голови райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад регіону.

захворюваність - кір - зимові канікули - 1

“Окрім технічного проведення комісій ТЕБ та НС на місцях, у кожному з районів із високим рівнем захворюваності на кір обов’язково має бути прийнято рішення щодо подовження зимових канікул. За цей тиждень необхідно максимально мобілізувати ресурси і провести щеплення від кору. Моніторинг виконання цього рішення буде жорсткий. Інформація, як просувається робота, має поступати кожного дня від кожної адміністративної одиниці Одеської області. Це має бути забезпечено під особисту відповідальність голів райдержадміністрацій. Голови РДА повинні контролювати кожен захід та провести максимальну роз’яснювальну роботу серед населення. Адже усі мають чітко розуміти, що таке “нещеплення”. Це — потенційна смерть. Якщо дитина, яка не щеплена, контактує із хворою людиною, шанс, що перша захворіє, практично 100%. Ускладнення цієї хвороби страшні — енцефаліти, менінгіти. Будь-які батьки будь-якої дитини, впевнений, не готові піти на те, аби їх дитина мала такі ускладнення або померла. Я вимагаю мобілізувати всі без виключення медичні ресурси і кожного ранку доповідати про моніторинг ситуації у розрізі кожного з районів”, — зазначив Максим Степанов.

Також під час засідання комісії було прийнято рішення доручити обласному департаменту освіти та науки прийняти низку заходів для того, щоб у загальноосвітні заклади Одеської області не приймали дітей, які не пройшли щеплення від кору.

захворюваність - кір - зимові канікули - 2

“Треба розірвати ланцюжок передачі захворювань. Це можна зробити двома шляхами: або припинити діяльність даних закладів, або не допускати туди дітей, які не мають щеплення від кору, адже вони потенційно можуть захворіти та передати інфекцію іншим”, — повідомив директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Вячеслав Полясний.

Також на засіданні комісії було вирішено виділити кошти з обласного бюджету відповідно до розрахунків, що надає департамент охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації, для закупівлі вакцин для імунізації працівників медичної та освітньої сфер.

Поделиться статьей в социальных сетях: