>

Виявлено головні порушення, які допускають фізичні особи та суб’єкти господарювання на Одещині

Топ-порушень,  які допускають фізичні особи та суб’єкти господарювання на Одещині.

  • Недотримання умов спрощеної системи оподаткування.

При перевірці фізичної особи — підприємця, який перебував на спрощеній системі оподаткування та був платником єдиного податку ІІ групи з основним видом діяльності «роздрiбна торгiвля», встановлено систематичне надання послуг у сфері будівництва житлових і нежитлових будівель юридичним особам, які не є платниками єдиного податку.

За результатами перевірки фізичну особу — підприємця переведено на загальну систему оподаткування, донараховано податків на загальну суму понад 600 тис грн та застосовано штрафних санкцій на загальну суму понад 160 тис грн.

  • Ухилення від сплати податків при виплаті заробітної плати

При перевірці ФОП «М», основний вид діяльності якого «дiяльнiсть у сферi транспорту», встановлено використання у підприємницькій діяльності праці 463 робітників-водіїв без укладання трудових угод.

За результатами перевірки за ухилення ФОП «М» від сплати до бюджету відповідних податків та зборів, які утримуються та нараховуються під час виплати заробітної плати, донараховано податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску та військового збору на загальну суму понад 313 тис грн, а також застосовано штрафні санкції у сумі майже 174 тис грн.

Матеріали перевірки ФОП «М» передано до органів держпраці, яким винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про працю на суму понад 43 тис грн.

  • Приховування доходів, що надійшли на розрахунковий рахунок

В ході проведення перевірки встановлено, що діючи за дорученням нерезидента фізична особа — підприємець надавав в оренду нежитлове приміщення у курортній зоні міста Одеси та отримав від надання в оренду кошти у сумі 1,2 млн грн без сплати до бюджету відповідних податків.

За результатами перевірки донараховано грошових зобов‘язань майже 300 тис грн, які підприємець сплатив до бюджету.

  • Порушення законодавства при виплаті інших доходів фізичним особам

При проведенні перевірки товариства «А» встановлено виплату дивідендів засновникам підприємства за рахунок підприємства без сплати до бюджету відповідних податків та зборів.

Підприємству донараховано понад 230 тис грн податку на доходи фізичних осіб та військового збору, які сплачено до бюджету, повідомляє ДФС в Одеській області.

Поделиться статьей в социальных сетях: