>

Власники легкових автомобілів сплатили до місцевих бюджетів Одещини на 46% більше, ніж торік

транспортний податок - Одеська область

«За січень-квітень цього року власники легкових автомобілів сплатили до місцевих бюджетів Одещини 4,3 млн грн транспортного податку, що майже на 46 % більше, ніж торік», — повідомив начальник Головного управління ДФС в Одеській області Глеб Мілютін.

Також, він зазначив, що юридичними особами сплачено понад 3 млн грн транспортного податку, а фізичними особами — майже 1,3 млн грн.

«Варто наголосити, що транспортний податок як складова податку на майно, є одним із джерел наповнення місцевих бюджетів. Ми вдячні власникам автівок за відповідальний підхід до обов’язку сплати податків», — підкреслив Глеб Мілютін.

Нагадуємо, що відповідно до Податкового кодексу України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати.

Обчислення суми податку з автомобіля здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку органами фіскальної служби за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) року.

Фізичні особи — платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до органів фіскальної служби за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

б) розміру ставки податку;

в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними органів фіскальної служби та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), орган фіскальної служби за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

ГУДФС в Одеській області

Поделиться статьей в социальных сетях: