>

Як реєструвати громадські об’єднання

На виконання наказу Міністерства юстиції України від 01.03.2016 № 572/5 «Про ліквідацію територіальних управлінь юстиції» ліквідуються районні, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції Одеської області.

Державну реєстрацію громадських об’єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи, місцевих та первинних професійних спілок, їх організацій та об’єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, місцевих організацій роботодавців та їх об’єднань, з підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання здійснює Головне територіальне управління юстиції в Одеській області: 65036, м.Одеса, вул. Старицького, 10-а.

Порядком державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5 передбачено, що державна реєстрація може проводитись за заявою заявника шляхом звернення до фронт-офісів, зокрема, центрів надання адміністративних послуг, утворених відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги», що забезпечують прийняття документів під час державної реєстрації.

Тобто, для державної реєстрації громадських формувань та внесення змін стосовно громадських формувань громадянам та керівникам зареєстрованих громадських формувань області не обов’язково виїжджати до міста Одеси, а можна подавати документи за їх місцезнаходженням (місцепроживанням) до центрів надання адміністративних послуг.

Центри надання адміністративних послуг передають зареєстровану заяву та оригінали документів для державної реєстрації, долучені до такої заяви, на розгляд до Головного територіального управління юстиції в Одеській області.

До впровадження технічної можливості електронної взаємодії центрів надання адміністративних послуг та суб’єкта надання адміністративної послуги, заява та документи громадських формувань у паперовому вигляді протягом трьох робочих днів направляються до Головного територіального управління юстиції в Одеській області.

Строк розгляду заяви та документів починається з дати їх отримання державним реєстратором Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області.

Документи, що потребують усунення підстав для зупинення розгляду документів (крім документа про сплату адміністративного збору) повертаються (видаються, надсилаються поштовим відправленням) уповноваженою особою Головного територіального управління юстиції в Одеській області заявнику не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від заявника заяви про їх повернення за описом.

 

Головне територіальне управління юстиції в Одеській області

 

Поделиться статьей в социальных сетях: