>

Якою буде медицина Одещини

Медичне обслуговування у сільській місцевості

Медичне обслуговування у сільській місцевості зазнає прогресивних змін. Під головуванням Максима Степанова Одещина однією з перших привнесе їх у щоденне життя громадян. Як це буде, розповів очільник області під час 6-го засідання Ради регіонального розвитку у Києві, повідомляє прес-служба ОДА.

«Кожен заклад забезпечуватиметься мобільним діагностично-лікувальним комплектом, який дає можливість вивчити стан пацієнта по ключових показниках. Розміри такої «валізи» як у невеличкої дорожньої сумки. Дані автоматично, в режимі онлайн, з планшету фельдшера потрапляють на хмарний сервер обласного телемедичного центру. Фахівці в реальному часі оцінюють стан пацієнта та надають висновок. Зверніть увагу: одночасно вирішуються питання і швидкості, і якості медпослуги. Такий підхід дозволяє зберегти доступність медичної допомоги та розвивати сильні «функції» кожної з лікарень», — підкреслив Максим Степанов.

За його словами, такий підхід повністю відповідає Президентській концепції розвитку сільської медицини, але з урахуванням специфіки області. У свою чергу, Глава держави Петро Порошенко наголосив:

«Перші чотири мільярди на загальне фінансування проекту вже виділено. Людям, які проживають у сільській місцевості, ми маємо забезпечити медичні стандарти, яких вони були позбавлені. Впевнений, що уряд у короткі терміни прийме державні програми задля розвитку цієї сфери на підставі нового закону».

За планом очільника Одеської області, у листопаді на території Окнянського району буде презентовано відбудовану систему надання медичних послуг у селі: від нижчої ланки до обласного центру. Лікарі та фельдшери з амбулаторій отримають мобільні діагностичні комплекси, у районній лікарні буде відкрито «emergency room» та телемедичний кабінет.

«У нас є все, аби втілити таку реформу. Я впевнений в цьому: як медик за першою освітою, як очільник області, як громадянин України. І ми це зробимо найближчим часом», — підсумував Максим Степанов.

Поделиться статьей в социальных сетях: