>

З 10 грудня з Одеси почне ходити потяг у польський Перемишль

потяг у польський Перемишль

Покращення інвестиційного клімату країни та конкурентоспроможності регіону обговорили за круглим столом в ОДА. У заході взяли участь представники обласної влади, уряду Польщі, а також митниці та підприємств інфраструктури Одеського регіону. Сторони розглянули стратегії розвитку польсько-українських торгівельно-економічних відносин, повідомляє прес-служба ОДА.

«Ми спостерігаємо розвиток Одещини у сфері транспортних кордонів. З 10-го грудня з Одеси почне ходити потяг у Перемишль, ми бажаємо простягнути маршрут до Кракова. На сьогодні є два рейси у день до Варшави, і розглядається питання ввести третій рейс. Також є автобусне сполучення, але нам цього не вистачає. Необхідно поширювати транспортні кордони. Стан нашої економіки наразі на гарному рівні, а також наші фірми шукають нові ринки для своєї діяльності. Ми бачимо, що реформи в Україні зрушили з місця, ви розвиваєтеся і зараз чудовий момент, щоб обговорити можливості покращення наших стосунків», — наголосив Генеральний Консул Республіки Польща в Одесі Даріуш Шевчик.

Зокрема, заступник голови ОДА Сергій Колебошин зазначив, що чимало регіональних підприємств вже співпрацюють з Польщею, але ці стосунки необхідно розширювати. В основному, це галузі харчової промисловості, машинобудування та легкої промисловості.

«Протягом 2017 року обсяг експорту товарів з Одеської області до Польщі виріс на 40%, зараз він становить 24 млн доларів, а імпорт на 75% — 36 млн доларів. Динаміка оптимістична, але ці показники треба покращувати. Потенціал Одещини у розвитку логістики та транспортної інфраструктури неоціненний. І нам дійсно треба створити такий коридор, щоб між Балтійським і Чорним морем була єдина спільнота. Ми відчуваємо всебічну підтримку Польщі у наших українських ініціативах і бажаємо надалі розвивати стосунки із вашою країною», — підкреслив Сергій Колебошин.

Поделиться статьей в социальных сетях: